Recenzja książki: Żyć kolorowo

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Codzienność każdego człowieka składa się z radości i smutków, uśmiechu i łez, chwil bezproblemowych oraz niepożądanych kłopotów. Potrzebna jest odwaga w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji i dokonywaniu ważnych wyborów. Oddana do rąk czytelnika niewielka książeczka Żyć kolorowo ma pomóc w walce z przeszkodami, ułatwić pokonywanie wciąż piętrzących się przeciwności, a także przyczynić się do osiągnięcia wewnętrznego pokoju, dobrego samopoczucia i ogólnego zadowolenia. Już pierwszy rzut oka wystarczy, by stwierdzić, że tak się rzeczywiście stanie.

Isabel Mauro podaje przemyślenia krótkie i głębokie, które zapadają nie tylko w pamięć, ale przede wszystkim - w serce. Ponieważ każdemu z nas zależy na przeżywaniu chwil przyjemnych i beztroskich, warto odszukać w zaprezentowanych myślach ukryty sens, co bez wątpienia stanie się pociechą i wsparciem, a w sytuacjach szczególnej troski podtrzyma na duchu. Każdy, kto po nie sięgnie, nie zawiedzie się, bowiem głębia przytoczonych rozważań jest godna skrupulatnej uwagi. Wartość ich jest ponadczasowa, a skutki – przy odrobinie dobrej woli czytelnika – możliwe do osiągnięcia. By tak się stało, wystarczy wczytać się w słowa przytoczone przez autorkę publikacji.

Ilość rozważań odpowiada ilości dni w roku. Do każdego z nich została przyporządkowana jedna myśl. W doborze posłużono się szczegółową charakterystyką. Na przykład dzień 1 stycznia, rozpoczynając kolejny rok, niesie w sobie przesłanie nadziei na lepsze jutro, którego w żadnym wypadku nie powinno się lekceważyć. Myśl przypadająca na 31 grudnia stanowi natomiast podsumowanie wszystkich dokonań oraz realizację wcześniej wytyczonych celów. Pozostałe rozważania również zostały dopasowane do przynależnych im dni.

Proste, jednokolorowe ilustracje odpowiadają konkretnym przemyśleniom. Całość utrzymana jest w tonacji pastelowej (dominuje kolor niebieski), co wpływa kojąco na wzburzone i niespokojne myśli. Dzięki małemu formatowi (110x130mm) książeczka zmieści się w torebce. Twarda okładka pozwala sięgać do zamieszczonych w lekturze mądrości bez obaw o szybkie jej zniszczenie.

Książeczka Żyć kolorowo została opublikowana nakładem wydawnictwa Semen. Przeznaczona dla tych, którym zależy na szybkim (najlepiej - natychmiastowym) zlikwidowaniu codziennych kłopotów, z powodzeniem może być traktowana jako poradnik. Napisana językiem najprostszym z możliwych, pomoże przetrwać chwile trudne oraz pobudzi do działania zniechęcone zmysły, co umożliwi pokonanie największego nawet kryzysu. Świat stanie się wtedy "kolorowy" (czyli - piękniejszy), a życie - szczęśliwsze.

Kup książkę Żyć kolorowo

Zobacz opinie o książce Żyć kolorowo
Autor
Żyć kolorowo
Isabel Mauro
Pozytywnik, czyli dobre myśli w roli głównej
Isabel Mauro0
Okładka ksiązki - Pozytywnik, czyli dobre myśli w roli głównej

Pozytywne myślenie to nasza specjalność, dlatego z myślą o wszystkich pozytywnie nastawionych i tych, którzy dopiero się nastawią, stworzyliśmy "POZYTYWNIK…"...

Dopodusznik, czyli dobre myśli na dobranoc
Isabel Mauro 0
Okładka ksiązki - Dopodusznik, czyli dobre myśli na dobranoc

Kiedy kładziemy się spać, a sen nie przychodzi, zbierają się w naszych głowach i sercach przeróżne myśli i uczucia. Przez nasz umysł, jakby strumieniem...