Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Życie pod nadzorem. Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy

Barbara Baker

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2011-10-11
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7660-189-2
Liczba stron: 200
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

W codzienne życie człowieka wkomponowana jest obecność wielu osób. Wszyscy ci, których spotykamy każdego dnia, wywierają pośredni lub bezpośredni wpływ na nasze postępowanie. Otaczając się ogromną ilością znajomych i przyjaciół, nie jesteśmy w stanie zrezygnować z obecności tych, którzy w jakikolwiek sposób nie spełniają naszych oczekiwań. Książka Życie pod nadzorem jest wyczerpującym poradnikiem, w znacznym stopniu ułatwiającym współżycie międzyludzkie. Barbara Baker podsuwa konkretne propozycje, ułatwiające rozwikłanie problemu: Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy. Czyni to w sposób kompetentny, co sprawia, że po zaproponowaną lekturę sięgamy z nadzieją na szybkie rozwiązanie trudnych sytuacji.

Wszystkie opisane przypadki dotyczą konkretnych osób, z którymi autorka zetknęła się podczas prowadzonej przez siebie terapii. Dzięki temu czytelnik ma okazję poznać charakterystyczne cechy osobowości maniakalnej oraz sto jeden sposobów sprawowania kontroli. Po przybliżeniu podstawowych typów maniaków kontroli (zazdrosny, paranoiczny, zawsze mający rację, narcystyczny i obsesyjno-kompulsywny), autorka uczy sposobu postępowania z każdym z nich oraz podaje konkretne ćwiczenia, pomocne w danej sytuacji.

W poradniku nie brak ukierunkowania treści na konkretnego czytelnika, który ma okazję przeanalizować „własnego” maniaka kontroli (jeżeli okaże się, że taki rzeczywiście istnieje). Właściwemu rozeznaniu sprzyja podana klasyfikacja zaburzeń osobowości oraz omówienie ich przyczyn. Pozwala to zastosować odpowiedni typ psychoterapii i poradnictwa psychologicznego.

Po zrozumieniu, dlaczego ludzie stają się maniakami kontroli, codzienne życie bez wątpienia stanie się o wiele łatwiejszym i szczęśliwszym. Jednak dopiero prawidłowe rozpoznanie opisywanego stanu umożliwi właściwe postępowanie. W związku z powyższym, w ostatniej części poradnika znalazła się „Samopomoc dla maniaków kontroli”. Zainteresowani będą mieli możliwość zrozumieć samych siebie, a także poznać techniki prowadzące do zachowań mniej kontrolujących.

W wydanej nakładem Jedności książce Życie pod nadzorem znalazły się adresy stron internetowych, pod którymi chętni odnajdą porady prawne oraz przydatne informacje dotyczące mobbingu, przemocy, mediacji rodzinnej i małżeńskiej. Zastosowane przez autorkę nazewnictwo psychologiczne, stawia lekturę w szeregu specjalistycznych. Jednak pomimo tego, przeznaczona jest dla wszystkich. Podczas jej lektury maniak kontroli zrozumie, że nadszedł czas zmiany swego postępowania. Natomiast ci, którym przyszło żyć i pracować w towarzystwie opisywanego „bohatera”, nauczą się przydatnych strategii i taktyk przetrwania. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że książka okaże się pomocna dla tych, którzy z nadzieją po nią sięgną.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Życie pod nadzorem. Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy Równowaga kwasowo-zasadowa
Eva-Maria Kraske
Okładka - Życie pod nadzorem. Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy Bajki na cały rok
praca zbiorowa
Okładka - Życie pod nadzorem. Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy Kreatywne zabawy świąteczne. Szopka na Boże Narodzenie
Piotr Żak, Ola Makowska, Joanna Góźdź
Okładka - Życie pod nadzorem. Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy 365 stron życia 2017
Hubert Wołącewicz
Okładka - Życie pod nadzorem. Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy Naklejki Iskierki. Kotki
Dorota Skwark
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów