Recenzja książki: ABC związków

Recenzuje: Justyna Gul

Jak znaleźć i utrzymać miłość

Wszyscy chcą kochać / do utraty tchu / zmysły postradać bezpowrotnie / choćby raz / jeden jedyny raz (...) – śpiewa Maryla Rodowicz, ujmując w prostych słowa tęsknoty wielu ludzi. Niestety, nie każdemu miłość jest dana, nie każdy kocha z wzajemnością, nie dla każdego miłość jest wspaniałym doświadczeniem. Co zatem zrobić, by znaleźć miłość i szczęście w związku? Jak postępować, by tej miłości nie stracić? Skąd wiadomo, że w daną osobę nie warto inwestować uczuć?

Na te pytania pozwoli odpowiedzieć lektura książki ABC związków, opublikowanej nakładem wydawnictwa Sensus, będąca źródłem wiedzy na temat dobrego związku. Krzysztof Król i Jan Gajos w kolejnych rozdziałach poradnika udzielają czytelnikom wskazówek dotyczących poszukiwania miłości, zasad, których warto przestrzegać, a także osób, które warto omijać szerokim łukiem. Publikacja będzie źródłem nadziei dla tych wszystkich, którzy desperacko pragną miłości, którym samotność ciąży każdego dnia coraz bardziej oraz dla tych, którym kolejne związki ranią serca i duszę.

Jeśli nie masz pojęcia, gdzie można spotkać wymarzoną osobę, koniecznie musisz przeczytać rozdział pierwszy książki. Z kolei rozdział drugi rozwieje Twoje wątpliwości co do momentu odpowiedniego na wyznanie miłości. W następnych rozdziałach znajdziemy wyjaśnienie zjawiska miłości platonicznej, dowiemy się, jak rozkochać w sobie dziewczynę i odpowiemy na pytanie, dlaczego kochając, stajemy się piękniejsi. Autorzy zastanawiają się, czy romantyzm jest w obecnych czasach przeżytkiem oraz wyjaśniają, jak zawładnąć damskim sercem.

Dzięki lekturze dowiemy się, w jaki sposób można opisać miłość (jej trzy elementy składowe to: intymność, namiętność i zaangażowanie), wyjaśnimy wątpliwości dotyczące kwestii wyboru TEJ jednej, jedynej, zidentyfikujemy wpływ biologii na dobór partnera. Autorzy starają się również odpowiedzieć na pytanie, czego pragną kobiety, a także dlaczego wchodzimy w dany związek i co tak naprawdę w tym związku jest najważniejsze. Poruszają również problem związków na odległość, przedstawiają kilka zasad dobrej kłótni i objaśniają, jak ustrzec się zdrady kobiety. Identyfikują również cechy charakterystyczne „toksycznej dziewczyny” oraz radzą, w jaki sposób z dziewczyną zerwać.

To tylko kilka z wielu zagadnień omówionych w książce ABC związków, pozwalających odnaleźć szczęście w miłości. Niestety, nie jestem do końca przekonana co do skuteczności niektórych porad. Ponadto – jako kobieta – stanowczo nie zgadzam się z częścią stwierdzeń i zaleceń. Być może wpływ na to ma płeć autorów, ale książka, adresowana z założenia do wszystkich poszukujących miłości, tak naprawdę służy radami przede wszystkim mężczyznom. A szkoda, wszak nie tylko oni mają do czynienia z toksycznym partnerem, nie tylko oni są też zdradzani. Być może lepszym pomysłem byłoby przeredagowanie poradnika i podział rozdziałów na te, które dotyczą obu płci oraz na te, które kierowane są do mężczyzn i do kobiet? Mam zatem nadzieję, że pojawią się kolejne wydania, uwzględniające również wrażliwe kobiece serca.

Kup książkę ABC związków

Zobacz opinie o książce ABC związków
ABC związków
Krzysztof Król, Jan Gajos
ABC pewności siebie i atrakcyjności
Krzysztof Król, Jan Gajos0
Okładka ksiązki - ABC pewności siebie i atrakcyjności

- Robisz coś, bo inni tak chcą? boisz się zmian, szukasz bezpieczeństwa? odczuwasz strach, gdy spotykasz się z kobietą? pracujesz jak wół, aby naprawić...

ABC Seksualności
Krzysztof Król, Jan Gajos0
Okładka ksiązki - ABC Seksualności

Naucz się dawać rozkosz i czerpać z seksu prawdziwą satysfakcję! Dowiedz się, co podnieca i fascynuje płeć przeciwną Naucz się sprawiać partnerowi...