Recenzja czytelnika granice.pl

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2006
ISBN: 83-240-0639-7
Dodał/a recenzję: sylka1993

Lepiej przyjaźnić się z chłopcem, czy z nim chodzić? Ile razy nalezy umyć zęby przed całowaniem? Te i wiele innych pytań zadaje sobie Alice, dziewczyna mająca 12 lat, tatę, brata i dwie przyjaciółki: Elizabeth i Pamelę.

Kiedy ma się naście lat, raz jesteś radosna, a za chwilę chodzisz naburmuszona, obrażona na cały świat. W jednej chwili świat dla ciebie promienieje, a w następnej jest przygnębiający... Nie tylko Ty przeżywasz takie problemy, Alice doskonale Cię rozumie. Ta dwunastolatka też miewa kłopoty. Jej przygody doskonale ukazują świat nastolatek. Poznajemy jej rozterki, radości, rozczarowania, które zapewne znają wszystkie dziewczęta w wieku Alice. Dwunastolatka zaczyna dojrzewać, uczy się odpowiedzialności, próbuje akceptować siebie taką, jaka jest, choć nie jest to łatwe. Przyjaźń, miłość - co jest ważniejsze, co wybrać?

Historie o Alice są napisane językiem łatwym do zrozumienia dla młodzieży. Przygody, które rozśmieszają, czasem wzruszają, na pewno wciągną większość Czytelników. Sama jestem dziewczyną, o rok starszą od Alice - książka przybliżyła mi wiele spraw. Myślę, że czytać ją mogą nie tylko nastolatki, ale też dorośli, aby zobaczyć, co przeżywają ich nastoletnie pociechy.

ManicPixieDreamG plusminus Linia koment
Uwielbiam perypetie Alice tak bardzo, że jako jedyne tego typu powieści zainspirowały mnie by napisać własną książkę dla młodzieży!
ot Linia koment
kiki94kms Linia koment