Kanał. Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po literaturę faktu, która przybiera formę zwierzeń, rozmów z przedstawicielami określonej grupy zawodowej. Tym razem w moje ręce wpadł reportaż "Kanał. Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami". Jak łatwo można się domyślić jest to książka o dentystach i ich pracy.
🦷🦷🦷
Pierwsza zaleta tej książki to tematyka. Bo o ile znaleźć można zapiski lekarzy, chirurgów, ratowników medycznych tak dentyści są ciągle grupą, o której mało się mówi i która w kręgu medycznym nie jest brana za bardzo na poważnie. A szkoda, bo dentyści wykonują bardzo ważną pracę i dbając o nasze zęby, dbają też o nasze zdrowie. Często są jednak niedoceniani. Autorka więc oddaje im głos. Pozwala, by powiedzieli, co myślą o swojej pracy, zarobkach, pacjentach. By podzieli się swoimi wspomnieniami, doświadczeniami, dziwnymi lub śmiesznymi przypadkami, różnymi anegdotami. I między tym wszystkim obalane zostają mity, przekonania związane z polską dentofobią.

Kolejną zaletą są bohaterzy, czyli rozmówcy Agnieszki Fiedorowicz. Autorka przeprowadziła rozmowy ze znajomymi dentystami, zarówno tymi z wieloletnim doświadczeniem, posiadający własne kliniki, jak i z tymi pracującymi dla NFZ a nawet studentami stomatologii. Nie sposób ich nie polubić. Ich historie są niezwykle ciekawe, oryginalne, każdy z nich ma coś interesującego do powiedzenia.

Następna zaleta tej książki to forma. Tę książkę naprawdę przyjemnie się czyta i jest łatwa odbiorze. Składa się z dwunastu niezbyt długich rozdziałów, podzielonych tematycznie o tytułach takich jak: "Rwanie na zaliczenie" czy "Co kropelka sklei, sklei". Mogę Was zapewnić, że po przeczytaniu "Kanału" wiele rzeczy zapadnie Wam w pamięci i być może inaczej będziecie podchodzić do kolejne wizyty w gabinecie 🤭.

"Kanał" to dla mnie coś innego i fascynującego wśród dostępnych na rynku reportaży. Bardzo polecam!

Informacje dodatkowe o Kanał. Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-10-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: pannamelancholia

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Kanał. Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami

Kup książkę Kanał. Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami