Recenzja książki: Antydepresol dla świeżo upieczonych mam

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Antydepresanty należą do grupy leków psychotropowych, wywierających terapeutyczny wpływ na chorobowe zaburzenia nastroju. Zestawienia medyczne podają również pozytywny wpływ tego typu leków na łagodzenie problemów bezpośrednio związanych ze stanami lękowymi. Książeczka Antydepresol jest doskonałym lekarstwem dla nowo upieczonych mam, które w związku z narodzinami długo oczekiwanych niemowlęcych pociech, narażone są na stres rodzicielsko – wychowawczy.

Poprzez trzydzieści sześć całkowicie skutecznych porad, Sabine Sommer dodaje otuchy oraz pewności siebie matkom (ojcom również) maluchów, zasilających liczbę prawie siedmiu miliardów ludności zamieszkującej ziemski glob. Słowa autorki dodają dumy macierzyństwu, są zachętą do zachowania spokoju w każdej sytuacji oraz kierowania się kobiecą intuicją. Akcentują również rolę ojca, który dla dobra dziecka od początku winien włączać się w proces wychowania. Propozycja blokerów stresu pozwoli wyjść z mnożących się przeciwności zwycięsko. Ponieważ balsamem dla dobrego samopoczucia matki jest świadomość bycia kobietą, Sabina Sommer akcentuje rolę salonów urody, przyjaciółek oraz zimnej krwi.

Książeczka posiada wszystkie cechy typowe dla autentycznego lekarstwa (wraz z ostrzeżeniami). Znajduje się w niej ulotka informacyjna, przeznaczona do uważnego przeczytania. Wynika z niej, że stosowanie „leku” jest całkowicie bezpieczne: działanie – skuteczne; dawkowanie – według indywidualnych potrzeb; przedawkowanie – niemożliwe; negatywne skutki uboczne – nie zanotowano; przeciwwskazania – brak. O skuteczności Antydepresolu świadczą zawarte w nim w odpowiednich dawkach substancje czynne: optymizm, opanowanie i dobry humor.

Całość utrzymana jest w tonacji wielu odcieni różu (zabawne rysunki autorstwa Yo Rühmer są tej samej barwy). Mimo powszechnego przyporządkowania owego koloru dziewczynkom, z książeczki z powodzeniem mogą korzystać również mamy niemowlaków płci męskiej. Oznacza to, że rodzic każdego rozbrykanego maleństwa znajdzie otuchę, wsparcie i utwierdzenie w poczuciu dobrze spełnianego, rodzicielskiego obowiązku.

Książeczka Antydepresol została opublikowana nakładem Wydawnictwa Semen. Napisana językiem ciekawym, przystępnym i dowcipnym, ucieszy adresatów. Twarda okładka kwalifikuje ją do wielokrotnego użytku. Niewielki poziomy format (145x85mm) pozwala na korzystanie z niej w zależności od potrzeby i nastroju. Mieszcząc się w damskiej torebce, umożliwia przeżycie sytuacji krytycznych. Spełniając swoje przeznaczenie, w najtrudniejszych nawet warunkach pozwoli „świeżo upieczonym mamom” łatwo pozbyć się stresu.

Kup książkę Antydepresol dla świeżo upieczonych mam

Zobacz opinie o książce Antydepresol dla świeżo upieczonych mam
Forget Me Not
Julie Soto