Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Antydepresol dla świeżo upieczonych mam

Sabine Sommer

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Seven
Data wydania: 2011-10-15
Kategoria: Inne
ISBN: 9788387153328
Liczba stron: 48
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Antydepresanty należą do grupy leków psychotropowych, wywierających terapeutyczny wpływ na chorobowe zaburzenia nastroju. Zestawienia medyczne podają również pozytywny wpływ tego typu leków na łagodzenie problemów bezpośrednio związanych ze stanami lękowymi. Książeczka Antydepresol jest doskonałym lekarstwem dla nowo upieczonych mam, które w związku z narodzinami długo oczekiwanych niemowlęcych pociech, narażone są na stres rodzicielsko – wychowawczy.

Poprzez trzydzieści sześć całkowicie skutecznych porad, Sabine Sommer dodaje otuchy oraz pewności siebie matkom (ojcom również) maluchów, zasilających liczbę prawie siedmiu miliardów ludności zamieszkującej ziemski glob. Słowa autorki dodają dumy macierzyństwu, są zachętą do zachowania spokoju w każdej sytuacji oraz kierowania się kobiecą intuicją. Akcentują również rolę ojca, który dla dobra dziecka od początku winien włączać się w proces wychowania. Propozycja blokerów stresu pozwoli wyjść z mnożących się przeciwności zwycięsko. Ponieważ balsamem dla dobrego samopoczucia matki jest świadomość bycia kobietą, Sabina Sommer akcentuje rolę salonów urody, przyjaciółek oraz zimnej krwi.

Książeczka posiada wszystkie cechy typowe dla autentycznego lekarstwa (wraz z ostrzeżeniami). Znajduje się w niej ulotka informacyjna, przeznaczona do uważnego przeczytania. Wynika z niej, że stosowanie „leku” jest całkowicie bezpieczne: działanie – skuteczne; dawkowanie – według indywidualnych potrzeb; przedawkowanie – niemożliwe; negatywne skutki uboczne – nie zanotowano; przeciwwskazania – brak. O skuteczności Antydepresolu świadczą zawarte w nim w odpowiednich dawkach substancje czynne: optymizm, opanowanie i dobry humor.

Całość utrzymana jest w tonacji wielu odcieni różu (zabawne rysunki autorstwa Yo Rühmer są tej samej barwy). Mimo powszechnego przyporządkowania owego koloru dziewczynkom, z książeczki z powodzeniem mogą korzystać również mamy niemowlaków płci męskiej. Oznacza to, że rodzic każdego rozbrykanego maleństwa znajdzie otuchę, wsparcie i utwierdzenie w poczuciu dobrze spełnianego, rodzicielskiego obowiązku.

Książeczka Antydepresol została opublikowana nakładem Wydawnictwa Semen. Napisana językiem ciekawym, przystępnym i dowcipnym, ucieszy adresatów. Twarda okładka kwalifikuje ją do wielokrotnego użytku. Niewielki poziomy format (145x85mm) pozwala na korzystanie z niej w zależności od potrzeby i nastroju. Mieszcząc się w damskiej torebce, umożliwia przeżycie sytuacji krytycznych. Spełniając swoje przeznaczenie, w najtrudniejszych nawet warunkach pozwoli „świeżo upieczonym mamom” łatwo pozbyć się stresu.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów