Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Arka ognia

Chloe Palov

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013-01-18
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 9788311125070
Liczba stron: 464
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Betsy
Arka ognia to znakomita propozycja dla wszystkich miłośników pisarstwa Dana Browna i filmów o przygodach Indiany Jonesa. Książka autorstwa Chloe Palov, amerykańskiej pisarki, opisuje zażartą walkę o znalezienie Arki Przymierza – jednego z najcenniejszych skarbów naszego globu. Tajemnice, pościgi, potyczki, morderstwa, a nawet romans – to wszystko składa się na współczesną przygodę bohaterów tej powieści. Arka ognia to książka, która niesamowicie wciąga i intryguje. A także uzależnia. Mocny, zaskakujący debiut.
 
Edie Miller, fotoreporterka, jest świadkiem morderstwa kustosza muzeum. Zabójca kradnie hebrajski zabytek, zwany Kamieniami Ognia, który wcześniej Edie uwieczniła na fotografii. Kobieta zmuszona jest uciekać przed tajną grupą poszukiwaczy Arki Przymierza, która nie cofnie się przed niczym – nawet przed zabójstwem. O pomoc prosi historyka Caedmona Aisquitha. Jednak, mimo ogromnej wiedzy, nawet on nie ma pojęcia, jak wielką wartość ma przedmiot, którego poszukują, kim jest grupa zagorzałych fanatyków religijnych i w jaki sposób zamieszany jest w całą sprawę rząd. Razem z Edie muszą powstrzymać poszukiwaczy, których działania mogą doprowadzić do upadku cywilizacji…

Arka ognia to przede wszystkim ogromnie wciągająca powieść przygodowa. Autorka w najzupełniej wiarygodny, bardzo dokładny sposób przedstawiła wydarzenia nakreślone w powieści. Czyta się jej książkę z zapartym tchem. Przygody bohaterów są ogormnie wciągające, napięcie rośnie, a czytelnik z każdą stroną czeka na więcej adrenaliny. Tej zaś, oczywiście, nie brakuje. Przy tym jednak autorce udało się zrównoważyć akcję fragmentami, w których skupiła się na wyjaśnieniu danej sytuacji. W ten sposób emocjonujące sceny przeplatają się z chwilami wytchnienia, gdy do czytelników docierają kluczowe informacje. Dlatego właśnie finał książki nie pozostawia niedosytu.
 
Prócz przygody, która jest cechą w powieści dominującą, mamy tu elementy fantastyki i thrillera. Ich połączenie udało się autorce po prostu znakomicie. Nie ma tu miejsca na nudę. Tajemnice, spiski, zagadki – to wszystko pobudza wyobraźnię i pozwala się świetnie bawić. A Palov podsuwa czytelnikowi liczne poszlaki, zachęcając do prowadzenia samodzielnego śledztwa. Sama równolegle prowadzi kilka wątków, łącząc je w finale w spójną, lecz zaskakującą całość. Element zaskoczenia towarzyszy zresztą czytelnikowi przez cały czas, a autorka umiejętnie gra na emocjach. 
 
Arka ognia to współczesna powieść przygodowa, która bezpowrotnie wciąga nawet najbardziej opornego czytelnika. Zapewnia wiele godzin świetnej zabawy wśród adrenaliny i dreszczyku, który towarzyszy lekturze właściwie każdej strony tej historii. Mnóstwo wątków pobocznych i aura tajemniczości sprawiają, że czytelnik nie potrafi oderwać się od lektury. Książka Chloe Palov to kawał dobrej literatury rozrywkowej, za sprawą której rzeczywistość schodzi na dalszy plan, pozwalając się zastąpić świetnie nakreśloną historią rodem z fantastycznego snu. 
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sardegna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Jak dla mnie fajny pomysł został spalony przez zakończenie. Tak niestety często się zdarza, dlatego tak trudno jest powtórzyć powieściom przygodowym sukces "Kodu Leonarda...".
W ostatecznej ocenie dałam książce czwórkę. Głównie za pomysł, jak i za lekkość całej lektury.
http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/05/arka-ognia-chloe-palov.html
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
aliane Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów