Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Balsam dla duszy zakochanej

Jack Canfield, Mark Victor Hansen

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-01-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7510-368-7
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Miłość to uczucia, stany i postawy, dzięki którym człowiek uzewnętrznia swoje najgłębsze pragnienia. Słowa i spojrzenia, kierowane pod adresem innych, odzwierciedlają to, co winno być przez nich dostrzeżone i odpowiednio zrozumiane. Książka Balsam dla duszy zakochanej jest jedną z wielu w serii, z powodzeniem publikowanej przez Dom Wydawniczy Rebis. Wszystkie historie w niej zawarte są prawdziwe. Szczere wyznania kobiet i mężczyzn pokazują, że miłość wciąż jest aktualna, nigdy nie przemija i niezmiennie znajduje się w sferze westchnień ludzi młodszych i starszych.

 

Marząc o znalezieniu swojej „drugiej połówki”, człowiek nie ustaje w poszukiwaniach. Wnikliwie analizuje słowa i działania tego, kogo obdarzył zaufaniem. Sam również stara się sprostać pokładanym w sobie wymogom i nadziejom. Osiągnięcie zamierzonego celu nie oznacza jednak końca wysiłków i czujności. Nadal trzeba odnawiać więzy zaufania i bliskości. Konieczna jest również nieustanna troska o właściwe rozumienie wzajemnych relacji w związku. Pełne odpowiedzialności codzienne działania pomogą odkrywać miłość i cieszyć się nią wciąż na nowo.

 

Treścią zaprezentowanych historii stały się wydarzenia zwykłej, szarej codzienności. Wspólnie przeżywana radość, odczuwana w głębi serca niepewność, piętrzące się przeszkody, z którymi bezwzględnie trzeba się zmierzyć, a także troska o teraźniejszość i przyszłość dzieci – wszystko to sprawia, że dla miłości człowiek gotów jest zrobić bardzo wiele. Ważne jest również to, że trwanie w związku z drugim człowiekiem uczy odpowiedzialności, troskliwości, współczucia, tolerancji, wybaczania, a także rezygnacji z własnych korzyści na rzecz drugiej osoby. Nacisk położony na konieczność zaangażowania każdej ze stron sprzyja osiągnięciu zaplanowanego celu.

 

Książka napisana jest w sposób ciekawy. Zaliczana jest do tych, które czyta się jednym tchem. Dodatkowym efektem estetycznym są zamieszczone na każdej stronie niewielkie grafiki, tematycznie związane z publikowaną treścią. Do głębokich refleksji pobudzają dopasowane do całości aforyzmy.

 

Autorzy zadedykowali zebrane przez siebie opowieści każdemu bez wyjątku. Prawo do nich mają zarówno ci, którzy aktualnie trwają w stanie zakochania, jak również wszyscy inni, dla których to piękne uczucie ma zasadnicze znaczenie. Bez względu na aktualny stan swojego serca, czytelnik znajdzie w lekturze sposób na uatrakcyjnienie codzienności, dzięki czemu wspólne życie z drugą osobą stanie się mniej konfliktowym i przeżywanym głębiej.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
RattyAdalan plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach:
Dość ciekawa książka. Znam autora z ksiązki i filmu na jej podstawie pt. "The Secret", który również polecam. Pozdr.R.A.:)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
oldzix Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Balsam dla duszy zakochanej Wyznania łgarza
Philip K. Dick
Okładka - Balsam dla duszy zakochanej Na terenie Miltona Lumky'ego
Philip K. Dick
Okładka - Balsam dla duszy zakochanej Możemy cię zbudować
Philip K. Dick
Okładka - Balsam dla duszy zakochanej Labirynt śmierci
Philip K. Dick
Okładka - Balsam dla duszy zakochanej Druciarz Galaktyki
Philip K. Dick
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów