Okładka książki - Balsam dla duszy zakochanej

Balsam dla duszy zakochanej

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-01-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7510-368-7
Liczba stron: 272
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (1 głosów)

Miłość to uczucia, stany i postawy, dzięki którym człowiek uzewnętrznia swoje najgłębsze pragnienia. Słowa i spojrzenia, kierowane pod adresem innych, odzwierciedlają to, co winno być przez nich dostrzeżone i odpowiednio zrozumiane. Książka Balsam dla duszy zakochanej jest jedną z wielu w serii, z powodzeniem publikowanej przez Dom Wydawniczy Rebis. Wszystkie historie w niej zawarte są prawdziwe. Szczere wyznania kobiet i mężczyzn pokazują, że miłość wciąż jest aktualna, nigdy nie przemija i niezmiennie znajduje się w sferze westchnień ludzi młodszych i starszych.

 

Marząc o znalezieniu swojej „drugiej połówki”, człowiek nie ustaje w poszukiwaniach. Wnikliwie analizuje słowa i działania tego, kogo obdarzył zaufaniem. Sam również stara się sprostać pokładanym w sobie wymogom i nadziejom. Osiągnięcie zamierzonego celu nie oznacza jednak końca wysiłków i czujności. Nadal trzeba odnawiać więzy zaufania i bliskości. Konieczna jest również nieustanna troska o właściwe rozumienie wzajemnych relacji w związku. Pełne odpowiedzialności codzienne działania pomogą odkrywać miłość i cieszyć się nią wciąż na nowo.

 

Treścią zaprezentowanych historii stały się wydarzenia zwykłej, szarej codzienności. Wspólnie przeżywana radość, odczuwana w głębi serca niepewność, piętrzące się przeszkody, z którymi bezwzględnie trzeba się zmierzyć, a także troska o teraźniejszość i przyszłość dzieci – wszystko to sprawia, że dla miłości człowiek gotów jest zrobić bardzo wiele. Ważne jest również to, że trwanie w związku z drugim człowiekiem uczy odpowiedzialności, troskliwości, współczucia, tolerancji, wybaczania, a także rezygnacji z własnych korzyści na rzecz drugiej osoby. Nacisk położony na konieczność zaangażowania każdej ze stron sprzyja osiągnięciu zaplanowanego celu.

 

Książka napisana jest w sposób ciekawy. Zaliczana jest do tych, które czyta się jednym tchem. Dodatkowym efektem estetycznym są zamieszczone na każdej stronie niewielkie grafiki, tematycznie związane z publikowaną treścią. Do głębokich refleksji pobudzają dopasowane do całości aforyzmy.

 

Autorzy zadedykowali zebrane przez siebie opowieści każdemu bez wyjątku. Prawo do nich mają zarówno ci, którzy aktualnie trwają w stanie zakochania, jak również wszyscy inni, dla których to piękne uczucie ma zasadnicze znaczenie. Bez względu na aktualny stan swojego serca, czytelnik znajdzie w lekturze sposób na uatrakcyjnienie codzienności, dzięki czemu wspólne życie z drugą osobą stanie się mniej konfliktowym i przeżywanym głębiej.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie

Dość ciekawa książka. Znam autora z ksiązki i filmu na jej podstawie pt. "The Secret", który również polecam. Pozdr.R.A.:)
Link do opinii
Inne książki autora
Balsam dla duszy nauczyciela
Jack Canfield, Mark Victor Hansen0
Okładka ksiązki - Balsam dla duszy nauczyciela

Jack Canfield i Mark Victor Hansen, autorzy serii Balsam dla duszy, prezentują tym razem zbiór opowieści dla nauczycieli Balsam dla duszy nauczyciela jest...

Balsam dla duszy nauczyciela
Jack Canfield, Mark Victor Hansen0
Okładka ksiązki - Balsam dla duszy nauczyciela

Zbiór opowieści, które trafią do serca każdego pedagoga\r\n\r\nJack Canfield i Mark Victor Hansen, autorzy serii Balsam dla duszy, prezentują tym razem...

Reklamy