Human hacking. Poznaj ludzki umysł i naucz się skutecznej komunikacji

Do książek psychologicznych podchodzę najczęściej z dużą rezerwą, uważam, że każdy jest inny, więc nie na każdego zadziałają zaproponowane rozwiązania, ale zawsze też staram się jak najwięcej wyciągnąć z nich inspiracji dla siebie.
Do tej książki przyznam się, przyciągnęła mnie okładka, jednak róż działa na kobiety, ale nie tylko opakowanie jest tutaj warte uwagi, ponieważ wnętrze jest równie bogate. Poradnik ma za zadanie nauczyć nas poznawać ludzki umysł oraz skutecznie się komunikować, naszym celem jest tak wpłynąć na osobę, z którą rozmawiamy, żeby zrobiła to, czego my chcemy. Już na samym początku podkreślone mamy, że autorzy przekazują nam wiedzę dzięki, której niepożądane osoby kradną miliony z kont, jednocześnie oni chcą, żebyśmy my wykorzystali tę wiedzę w dobry sposób, a nie przeciw komuś.
Podoba mi się w tej książce to, że już od samego początku pisana jest jak opowieść, która ma zaciekawić i wciągnąć, potem w tę opowieść mamy wplątane ćwiczenia, których nawet możemy nie zauważyć, autorzy chcą, żeby coś sobie przemyśleć, wczuć się daną sytuację, a takim sposobem utrwalamy sobie dane zachowania. Ogólnie mówiąc, cała ta wiedza ma nam pomóc w osiągnięciu naszego celu, żebyśmy potrafili tak poprowadzić rozmowę, żeby odbyła się na naszych zasadach i żeby rozmówca zgodził się na wszystko, co zaproponujemy. Ta wiedza jest naprawdę ciekawa, ale nie jestem pewna czy po przeczytaniu całej tej książki nawet ze zrozumieniem i należytą uwagą, byłabym w stanie nauczyć się tego wszystkiego, co autorzy tutaj opisują.
Podsumowując, całość jest naprawdę ciekawa i rzeczywiście ma coś w sobie, pomimo to samo przeczytanie nic nam nie da, trzeba też mieć w sobie coś takiego, co sprawi, że będziemy umieć manipulować innymi, a takich umiejętności nie da rady opanować każdy.

Informacje dodatkowe o Human hacking. Poznaj ludzki umysł i naucz się skutecznej komunikacji:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Human Hacking: Win Friends, Influence People, and Leave Them Better Off for Having Met You
Tłumaczenie: Joanna Sugiero
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Human hacking. Poznaj ludzki umysł i naucz się skutecznej komunikacji

Kup książkę Human hacking. Poznaj ludzki umysł i naucz się skutecznej komunikacji

Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami
Christopher Hadnagy0
Okładka ksiązki - Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami

Pierwszy na świecie kompleksowy model socjotechniki Poznaj zjawiska psychologiczne, które wykorzystują socjotechnicy Odkryj sekrety perswazji, jakie...