Recenzja książki: Biblia dla milusińskich

Recenzuje: Justyna Gul

Wyjątkowa książka dla milusińskich

Są takie upominki, które ucieszą przez chwilę, zabłysną, wywołają uśmiech i… zgasną. Są też takie, które na zawsze zostaną w naszym sercu i pamięci, rozbudzą głód wiedzy, wzbudzą zachwyt światem. Taką moc zostawania z obdarowanym na zawsze mają szczególne książki, a wśród nich ta jedna, najważniejsza, czyli Biblia.

Przepięknie wydana „Biblia dla milusińskich”, której polskie wydanie opracował ks. Waldemar Chrostowski, to okazja do pierwszego spotkania z Bogiem. Opowiadania biblijne dla małych dzieci, przybliżające różne epizody z Pisma Świętego, to wspaniała przygoda dla młodego czytelnika.

Lektura opowiadań wymaga aktywności, zaangażowania naszych milusińskich. Równolegle do kolejnych wydarzeń, poczynając od stworzenia świata, aż po zapowiedź nowego świata, towarzyszy nam pewne zwierzątko, które zasypuje wszystkich pytaniami.

Dzieci dowiedzą się, że Bóg stworzył Ziemię oraz księżyc, wszystkie planety i gwiazdy, przy okazji policzą mrugające hen, w górze, punkty. Poznają również grzech, jaki popełnili Adam i Ewa, odpowiedzą na pytanie, dla kogo są bezcennym darem od Boga (włączenie się tu rodziców dodatkowo wzmocni więź pomiędzy nimi a dzieckiem). Wśród biblijnych historii nie może również zabraknąć Noego i jego Arki, a naśladując odgłosy zwierząt, mały człowiek nigdy nie zapomni, kto dał im ratunek.

Opowieść o potomstwie Abrahama utwierdzi dziecko w przekonaniu, że tak jak Sara i Abraham pragnęli trzymać maleństwo w ramionach, tak ono było wyczekiwane przez swych rodziców. Przygody Józefa, jednego z dwunastu synów Jakuba, potomka Izaaka, są okazją do dyskusji o snach oraz o ulubionych szatach, a cudowne ocalenie Mojżesza i rola, jaką odegrał w uratowaniu ludu Bożego pozwoli na zastanowienie się: „Co Ty robisz, żeby ludzie Cię słuchali”?

Takie podejście do tematu, wciągniecie zarówno dzieci, jak i rodziców w świat Pisma Świętego, to sposób nie tylko na przybliżenie się do Boga, ale i do siebie wzajemnie. „Biblia dla milusińskich”, wypełniona kolorowymi ilustracjami José Péreza Montero, to przepiękny podarek dla milusińskich, którym w późniejszym życiu pomoże dokonać wyboru w duchu Boga i zgodnie z wartościami bliskimi sercu. Gruba okładka, poręczne wymiary książki ułatwią czytanie „do poduszki”, stanowiąc wspaniały wstęp do wspólnej modlitwy. Jezus powiedział, że aniołowie tych najmniejszych przebywają bliżej Boga. Dzięki „Biblii dla milusińskich” dzieci mają szansę poznać Go bliżej i doświadczyć Jego dobroci.

Kup książkę Biblia dla milusińskich

Zobacz opinie o książce Biblia dla milusińskich
Biblia dla milusińskich
opowiedziane przez Anne de Graaf, konsultacja ks. Waldemar Chros