Okładka książki - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica wyścigu

Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: Damian Kopeć

Wyścig kolarski w Valleby

Oto kolejna przygoda Mai i Lassego, dwójki przyjaciół z niewielkiego szwedzkiego miasteczka Valleby. Przygoda, jak zwykle w ich przypadku, z wątkiem detektywistycznym.W Valleby rozgrywa się lokalny wyścig rowerowy. Niespecjalnie masowa impreza, z niewielką liczbą uczestników i trochę większą grupką widzów. Stawką jest nie tylko medal, również nagroda pieniężna, a jak wiemy większość z nas cierpi na niedostatek środków płatniczych i z radością wita wszelkie możliwości szybkiego poprawienia sobie budżetu.Lasse dużo ćwiczy przed startem pod okiem osobistego trenera, Mai. To najsurowszy trener na świecie, przynajmniej zdaniem chłopca. Przygotowanie kondycyjne Lassego, przeprowadzona z przyjaciółką drobiazgowa analiza trasy wyścigu i przygotowanie psychologiczne dobrze rokują na czas zawodów. Szanse chłopaka są spore. Na linii startu staje jeszcze tylko trzech zawodników: listonosz Franco Bollo (kolarstwo ma we krwi), wróżka Tahita (wygraną zobaczyła w swojej szklanej kuli) oraz Emilia Garden (nigdy się nie poddaje). Lasse ciężko trenował, przygotowując się do startu, a wygraną chce przeznaczyć na nowy sprzęt dla Biura Detektywistycznego Lassego i Mai.No i wyścig rusza. Kto go wygra? To pytanie nurtuje nie tylko Maję, która obserwuje zmagania zawodników z okolicznego pagórka. Niestety, nie wszyscy chcą wygrywać w dobrym stylu dzięki swoim umiejętnościom. I choć pierwszy linię mety przekracza listonosz Franco, to wcale nie on zostaje zwycięzcą wyścigu. A kto? Nie jest dobrze, kiedy zawody dostarczają nie tylko sportowych emocji. Na szczęście młodzi detektywi „mają nosa” do nieczystych zagrywek i potrafią sprytnie zdemaskować próby oszukiwania.Książeczka Tajemnica wyścigu jest starannie wydana, w twardej oprawie, sympatycznie zilustrowana. Historia w niej opowiedziana powinna wciągnąć małych czytelników, językowo i treściowo dostosowana jest do potrafiących samodzielnie czytać uczniów szkoły podstawowej. Jest w niej poruszany w atrakcyjny, niemęczący sposób temat uczciwości. Jest zagadka do rozwiązania i jej rozwiązanie oparte o spostrzegawczość i logiczne wyciąganie wniosków. To miła rozrywkowa lektura dla młodego czytelnika.

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2014-12-11, Przeczytałem,

Link do recenzji
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2014-12-11, Przeczytałem,

Wyścig kolarski w Valleby

Oto kolejna przygoda Mai i Lassego, dwójki przyjaciół z niewielkiego szwedzkiego miasteczka Valleby. Przygoda jak zwykle w ich przypadku z wątkiem detektywistycznym.

Lasse dużo ćwiczy przed startem pod okiem osobistego trenera, Mai. To najsurowszy trener na świecie, przynajmniej zdaniem chłopca. Przygotowanie kondycyjne Lassego, przeprowadzona z przyjaciółką drobiazgowa analiza trasy wyścigu i przygotowanie psychologiczne dobrze rokują na czas zawodów. Szanse chłopaka są spore. Na linii startu staje jeszcze tylko trzech zawodników: listonosz Franco Bollo (kolarstwo ma we krwi), wróżka Tahita (wygraną zobaczyła w swojej szklanej kuli) oraz Emilia Garden (nigdy się nie poddaje). Lasse ciężko trenował przygotowując się do startu, a wygraną chce przeznaczyć na nowy sprzęt dla Biura Detektywistycznego Lassego i Mai.

No i wyścig rusza. Kto go wygra? To pytanie nurtuje nie tylko Maję, która obserwuje zmagania zawodników z okolicznego pagórka. Niestety, nie wszyscy chcą wygrywać w dobrym stylu, dzięki swoim umiejętnościom. I choć pierwszy linię mety przekracza listonosz Franco, to wcale nie on zostaje zwycięzcą wyścigu. A kto?! Nie jest dobrze kiedy zawody dostarczają nie tylko sportowych emocji. Na szczęście młodzi detektywi „mają nosa” do nieczystych zagrywek i potrafią sprytnie zdemaskować próby oszukiwania.

Książeczka Tajemnica wyścigu jest starannie wydana, w twardej oprawie, sympatycznie zilustrowana. Historia w niej opowiedziana powinna wciągnąć małego czytelnika, językowo i treściowo dostosowana jest do potrafiących samodzielnie czytać uczniów szkoły podstawowej. Jest w niej poruszany w atrakcyjny, niemęczący sposób temat uczciwości. Jest zagadka do rozwiązania i jej rozwiązanie oparte o spostrzegawczość i logiczne wyciąganie wniosków. To miła rozrywkowa lektura dla młodego czytelnika.

Top 5 książek
Złodziejka książek