Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Być rodzicem. Siedem wyborów, jakich możesz dokonać, aby dobrze wychować dzieci

Kendra Smiley, John Smiley

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2013-03-12
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7015-938-9
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Nie da się zaprzeczyć, że wprowadzaniem w świat nowych pokoleń zajmują się przede wszystkim rodzice. By mogli oni powierzone im zadania wypełniać zgodnie z ogólnymi założeniami, powinni traktować rodzicielstwo jako zaszczyt i odpowiedzialność. Ważne, by dołożyli wszelkich starań, aby stać się rodzicami aktywnymi czyli odpowiednio przygotowanymi do pełnienia przydzielonych im ról. Z pomocą małżonkom wychowującym – obecnie lub w przyszłości – swoje najbardziej ukochane pociechy – przychodzi Wydawnictwo Świętego Wojciecha, oddając do ich rąk doskonałą publikację aktywnie wspierającą trudną sztukę rodzicielstwa.


Interesujący poradnik Być rodzicem zawiera propozycje konkretnego działania: siedem przemyślanych wyborów (rodzic, wzór, obecność, odwaga, dyscyplina z miłością, zgoda na sukcesy i porażki, modlitwa) oraz przyporządkowane do każdego z nich pięć kroków, w zupełności wystarczą, by posiąść trudną sztukę rodzicielstwa. Tak więc rodzic (przewidujący potencjalne zagrożenia), któremu zależy na przygotowaniu dziecka do życia w społeczeństwie musi rozpocząć od postawienia każdej ze stron (rodzic-dziecko) po właściwej stronie (decydujący-realizujący), winien starać się być wzorem (na dobre i złe) dla swoich dzieci, mieć dla nich czas poprzez ofiarowanie im stałej obecności, dodawanie odwagi w każdej chwili trudnego zmagania się z codziennością oraz stosowanie dyscypliny (wymierzanie kar z miłością), winien pozwolić na wolność w odnoszeniu sukcesów i… porażek, a także modlić się nieustannie za siebie, współmałżonka (i z nim), dziecko (i z nim) oraz innych.


Autorskie przemyślenia Kendry Smiley są w pełni dojrzałe, co wskazuje na posiadanie przez autorkę bogatych doświadczeń. Obok opisów trudnych sytuacji z udziałem dzieci znalazły się dopasowane do nich konkretne propozycje działań. Podkreślona została konieczność konsekwencji oraz mądrego uporu, co bez wątpienia pozwoli wyjść zwycięsko z podjętej walki. Całość znajduje oparcie w tekstach biblijnych Starego- i Nowego Testamentu (wraz z siglami), natomiast wytłuszczony druk oraz elementy graficzne ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie treści. Mądrość poradnika – oby tak się stało – powinna być wykorzystana w każdym szczególe, gdyż tylko wtedy przyniesie oczekiwane owoce.


Interesująca publikacja Być rodzicem przygotowuje kobietę i mężczyznę do zaszczytnej roli matki i ojca. Propozycje Dzięki lekturze przyszli oraz aktualni rodzice przekonają się, że otworem stoi przed nimi wielki przywilej, wielka szansa ale i wielka odpowiedzialność.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-04-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Być rodzicem. Siedem wyborów, jakich możesz dokonać, aby dobrze wychować dzieci Bogu się mówi - TAK
ks. Jan Twardowski
Okładka - Być rodzicem. Siedem wyborów, jakich możesz dokonać, aby dobrze wychować dzieci Ziemia utracona
Matteo Spicuglia
Okładka - Być rodzicem. Siedem wyborów, jakich możesz dokonać, aby dobrze wychować dzieci Frunze w meczecie
Cezary Kościelniak
Okładka - Być rodzicem. Siedem wyborów, jakich możesz dokonać, aby dobrze wychować dzieci Królowa Saby
Tosca Lee
Okładka - Być rodzicem. Siedem wyborów, jakich możesz dokonać, aby dobrze wychować dzieci Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów