Banita

Tom 2 cyklu Kula Światów

Banita” to kontynuacja losów bohaterów z książki „Kontroler”. Nie czytałam pierwszego tomu, jednak nie miałam problemu, by odnaleźć się tutaj, gdyż autor przypomniał zarys fabuły z poprzedniej części.

Uwielbiam gatunek science-fiction i tutaj nie zawiodłam się. Otrzymałam dużą dawkę fantasy, świetną, naszpikowaną intrygami opowieść jak i pasjonujące starcia wojenne. Wojciech Zieliński swoim lekkim piórem potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika, dostarczyć niezapomnianych wrażeń i dokształcić z pojęć fizyki kwantowej.

Akcja wielowątkowej powieści rozgrywa się w 2030 roku. Ziemia jest w stanie zagrożenia wywołaną przez obcą cywilizację. Panuje chaos, a dodatkowo potęguje go uprowadzenie z rosyjskiej bazy przetrzymywanego tam Istoty z kosmosu. Przywódcy światowych mocarstw do tej pory współpracujący ze sobą, obwiniają się o to nawzajem.

Czy podejrzenia i wzajemna niechęć doprowadzą do konfliktu zbrojnego? Kto jest porywaczem i dlaczego to zrobił? Czy pozaziemską cywilizacja zagraża ludzkości i chce ją zgładzić, a może to my sami jesteśmy dla siebie największym niebezpieczeństwem?

Z wielką przyjemnością spędziłam czas z lekturą, którą czytało mi się w ekspresowym tempie. Treść jest mega ciekawa, akcja dosyć dynamiczna, często zaskakuje i daje do myślenia. Wielkim plusem powieści są genialne dialogi pełne czarnego humoru. Kreacja bohaterów świetna. Emanują oni siłą charakteru, charyzmą i inteligencją.

Zakończenie zaskakuje i nie da się go przewidzieć. Niedomknięte wątki utwierdzają mnie, że będzie kontynuacja. Mam nadzieję, że autor wyjaśni wszystko w trzecim tomie i usatysfakcjonuje moją dociekliwość oraz odpowie na pytania, które nadal mnie dręczą.

Może i nie jest to lektura dla każdego, jednak jestem pewna, że znajdzie się wiele pasjonatów czytelnictwa, których zachwyci książka pełna intrygujących wydarzeń, dramatów ludzkich, jak i potyczek politycznych. Uważam, że jest to pozycja niezwykle wartościowa i godna uwagi.

Ja z całego serca zachęcam, gdyż znalazłam tu wszystko co lubię i cenię w lekturze science-fiction. Naprawdę polecam!

Informacje dodatkowe o Banita:

Kup książkę Banita

Niezwykle optymistyczna wiadomość
Wojciech Zieliński0
Okładka ksiązki - Niezwykle optymistyczna wiadomość

Opowieść o wierze, nadziei i miłości, z których największa jest ta ostatnia Poznajcie Jarka, który zrezygnował z pracy zarobkowej, by sprawować pieczę...

O nietrzeźwym niekiedy kierowcy
Wojciech Zieliński 0
Okładka ksiązki - O nietrzeźwym niekiedy kierowcy

Jarek Kowalski jest niespełna 40-letnim pracownikiem biblioteki publicznej, działaczem sportowym i zawodnikiem klubu „Fuks”. Ma bzika na punkcie...