Okładka książki - Córki Księżyca. Bogini nocy. W zimnym ogniu

Córki Księżyca. Bogini nocy. W zimnym ogniu

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7686-060-2
Liczba stron: 400
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 4.8 (5 głosów)

W blasku księżyca


Kiedy otwarto puszkę Pandory, wszystkie występki i cierpienia zostały rozsiane po świecie. Jako ostatnia opuściła ją nadzieja, jedyna pocieszycielka w chwili niepowodzenia. Pojawiły się też siły zła, demoniczne istoty wysłane przez Atroxa, których celem był odebranie ludziom nadziei. Selene, bogini księżyca, ulitowała się nad mieszkańcami Ziemi i dała im swoje córki, które niczym anioły stróże miały walczyć z Atroxem i nieść nadzieję. Największą siłą Atroxa jest jednak to, że nowoczesny człowiek nie wierzy w demony żyjące pośród nas. Dlatego też zadaniem czterech nastolatek, mieszkanek Kalifornii i Cór Księżyca będzie więc walka z pierwotnym źródłem zła, które już od chwili stworzenia było zazdrosne o świat jasności i próbowało go zniszczyć. Vanessa, Catty, Serena i Jimena - wszystkie obdarzone pradawną mocą, są bohaterkami porywającej i osnutej magią książki Lynne Ewing Córki księżyca. W pierwszym tomie serii znajdziemy dwie opowieści: Bogini Nocy i W zimnym ogniu, a w każdej z nich jedna dziewczyna będzie wodzona na pokuszenie i mamiona, a od decyzji przez nią podejmowanych uzależnione będą losy pozostałych bogiń.

 

Vanessa Cleveland potrafi stawać się niewidzialna, Catty Turner obdarzona jest umiejętnością manipulowania czasem, a kiedy się wystarczająco skoncentruje, potrafi przeskakiwać w przyszłość lub przeszłość. Mają odmienne charaktery, zainteresowania, ale oprócz przyjaźni i niezwykłych zdolności, łączy je coś jeszcze - tajemniczy amulet z wizerunkiem księżyca wyrytego w metalu. Choć są niezwykłe, to jednak ich potrzeby i uczucia są takie same jak u innych dziewczyn w ich wieku, a jeśli chodzi o Vanessę, to w kręgu jej zainteresowań jest pewien przystojniak, Michael Saratoga. Co jednak robić, jeśli w jego obecności nie można zapanować nad swoimi molekułami, a zwykły dotyk czy pocałunek powoduje znikanie?

 

Vanessa z pewnością roztrząsałaby swój problem w nieskończoność gdyby nie fakt, że nagle Catty znika, a ona sama zostaje wciągnięta w wir dziwnych i niezrozumiałych dla niej wydarzeń. Poznaje przy tym Serenę, niezależną jednostkę, która wydaje się zupełnie nie zważać na opinię innych na swój temat, a przy tym potrafi czytać w myślach. Jej moc jest podobna do mocy Wyznawców zła - potrafi dostrzec to, co ludzie skrywają nawet przed samymi sobą. Dodatkowo do jej wrodzonych zdolności należy umiejętność mówienia po łacinie i w starożytnej grece. To ona przedstawia też Vanessie Jimenę, która potrafi przepowiadać przyszłość. Okazuje się, że wszystkie będą musiały walczyć w słusznej sprawie, a ich przewodnikiem, będzie emerytowana nauczycielka historii, Maggie Craven. To własnie ona wprowadza dziewczyny w świat pradawnej magii i ostrzega przed ofiarami Atroxa, czyli Wyznawcami, którzy pozbawieni zostali nadziei. Atrox wysysa z nich duszę, a wówczas sami stają się myśliwymi i okradają innych, pragnąc zastąpić wewnętrzną pustkę. Są jak żywe istoty, a jednak ich głodu nie można zaspokoić. Czy jedną z nich jest Stanton, któremu wyraźnie podoba się Vanessa? A może chłopak oparł się kuszeniu przez Atroxa i obietnicy nieśmiertelności? Trudno w to uwierzyć - szczególnie, że to on proponuje Vanessie pewien ryzykowny układ.

 

Córki Selene będą musiały wykazać się niebywałą odwagą oraz bezgraniczną wiarą w dobro i w ludzi, jeśli chcą pokonać odwieczne siły zła. Będą też musiały chronić siebie nawzajem, bowiem jedna z nich może być kluczem, czyli tą, która znajdzie sposób na zniszczenie Atroxa. Jeśli faktycznie tak jest, światu grozi poważne niebezpieczeństwo, bowiem klucz może wzmacniać nie tylko siły dobra, ale i ciemności

 

Lynne Ewing, tworząc Córki księżyca, z pewnością zdawała sobie sprawę z tego, jak wielki jest popyt na literaturę typu paranormal romance. Udało jej się jednak uniknąć komercyjnego podejścia do tematu, a nużące wampiry zamieniła na mroczne siły zła - i uczyniła to z sukcesem. Jej powieść jest tym samym wspaniałą przygodą nie tylko dla spragnionych odrobiny magii nastolatek, ale i dla starszych wielbicielek tego rodzaju historii. Brak tu ostrego seksu, jaki odnajdujemy w książkach o zmiennokształtnych, są za to pierwsze, jeszcze niewinne pocałunki i zauroczenia, a także sporo lojalności, odwagi do wystąpienia w obronie przyjaciół, a nawet brawury. Prosty, niewyszukany język i wciągająca akcja sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem i mimo objętości wystarczy kilka godzin „zarwanej” nocy (koniecznie w blasku księżyca), by pochłonąć opowieść przesyconą pradawną magią i wyłączając budzik, zasnąć, marząc o lekturze drugiego tomu Córek księżyca .

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Może gdybym przeczytała je pare lat temu podobały by mi się bardziej a tak...nic specjalnego :(
Link do opinii
Avatar użytkownika - pauletka21
pauletka21
Przeczytane:2017-01-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - anita0201
anita0201
Przeczytane:2016-09-14, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Tamarka
Tamarka
Przeczytane:2014-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-01-23, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - dzz14
dzz14
Przeczytane:2011-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - tristezza
tristezza
Przeczytane:2011-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Reklamy