Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego

ks. Adam Stankiewicz MIC

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2016-06-22
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-601-6
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Damian Kopeć

Świadectwa szczególnej opieki

 

Niewytłumaczalne i trwałe cofnięcie się ciężkiej choroby, gwałtowna przemiana człowieka, zdarzenie po ludzku niewytłumaczalne – wszystko to nazywamy cudami. Jedni w nie wierzą, inni - nie, uważając je za zbieg okoliczności (skądinąd skądinąd), za coś przypadkowego, za wynik działania rachunku prawdopodobieństwa. Ci pierwsi - zwłaszcza ci, którzy doświadczyli cudu osobiście - są przekonani o owych znakach obecności, troski i miłości Boga. Tzw. zbiegi okoliczności się zdarzają, ale niesamowite okazuje się to, że potrafią mieć miejsce wtedy, kiedy ktoś tego bardzo potrzebuje.

 

Dokładnie przeanalizowany cud, również z punktu widzenia aktualnego stanu nauki, jest wymagany przy beatyfikacji i kanonizacji danej osoby. Jest niezbędnym „atrybutem” błogosławionych i świętych, wskazującym, że ich wstawiennictwo jest miłe Bogu.

 

Książka Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego to taki właśnie zbiór świadectw osób, które doświadczyły interwencji Boga za wstawiennictwem niedawno kanonizowanego ojca Papczyńskiego. Czytając ich relacje i podziękowania, stykamy się z ludzkimi smutkami i radościami, z bolączkami i problemami. Doświadczamy często bardzo prosto wyrażonej, ale płynącej z serca wdzięczności za sytuacje, które zmieniły życie ich samych lub ich bliskich. Są oni przekonani o niezwykłej roli, jaką w ich bolesnych doświadczeniach odegrał święty ojciec Papczyński.

 

Kim był ten żyjący w XVII wieku zakonnik? Z jednej strony był on założycielem Zgromadzenia Księży Marianów. Z drugiej - człowiekiem żyjącym w opinii świętości. Już w 1764 roku ówczesny Sejm prosił Stolicę Apostolską o beatyfikację „słynącego cudami” zakonnika. Choć miała ona miejsce dopiero w 2007 roku, kult ojca Stanisława trwał nieprzerwanie przez kilka wieków. Książka Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego jest odzwierciedleniem tego zjawiska i potwierdzeniem, że modlitwy za jego wstawiennictwem potrafią być wysłuchane i w naszych czasach. Ojciec Papczyński jest uważany szczególnie za orędownika życia, rodziny, trudnych spraw. Jest patronem uczniów i studentów oraz patronem przywracającym nadzieję. Na końcu książki zamieszczono Nowennę w intencji uzyskania potrzebnej łaski za wstawiennictwem św. o. Stanisława Papczyńskiego

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
jagna1978 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Ksiażka jest zbiorem swiadectw ludzi ,ktorzy za przyczyną św.Stanisława Papczynskiego doświadczyli cudu.Ukazuje jak sila wiary i modlitwy przez wstawiennictwo danej osoby potrafi dokonywac rzeczy niemozliwych.Świadectwa sa poruszajace i dajace nadzieje dla innych ,ktorzy potrzebuja wsparcia duchowego i dla tych ktorzy watpia.
speedi Linia koment
Przeczytane:2016-08-05, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego Służebnica Pańska
Adrienne von Speyr
Okładka - Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego Katastrofa na plaży
Edmond Prochain
Okładka - Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego Jak dobrze być sobą
Christine Adams, Robert J. Butch
Okładka - Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Ludwik Maria Grignion de Montfort
Okładka - Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego Mój przyjaciel Bóg
Lisa O. Engelhardt
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów