Recenzja książki: Cygańska Korona - Zbiegowie i spiskowcy

Recenzuje: Justyna Gul

Cygańska przygoda

Siedemnastowieczna Anglia, czas wielkich przemian ustrojowych, niesnasek i politycznych zawirowań. W tych trudnych okolicznościach trzeba jednak było się odnaleźć, by przetrwać, a bez sprytu, refleksu i pomysłowości rzadko kiedy stawało się to możliwe.

Całe szczęście, że tymi przymiotami odznaczają się Emilka i Luka, bohaterowie serii „Cygańska Korona” Kate Forsyth. Znane nam już z pierwszego tomu - „Siły magii” dzieci, w „Zbiegach i spiskowcach” wciąż podróżują w poszukiwaniu pięciu amuletów cygańskiej korony, by przywrócić im tajemniczą moc i odwrócić złą passę Cyganów. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać dzielnych wędrowców, muszę wyjaśnić, że scalenie magicznych przedmiotów jest niezwykle istotne. Cała rodzina Emilki i Luka przebywa w Kingston nad Tamizą, a jej członkom grozi śmierć przez powieszenie. Przedstawienie i śpiewy na jarmarku ściągnęły na nich gniew pastora Spurgeona. Dodatkowo, uciekające z rąk żołnierzy dzieci ściga posępny Coldham, podejrzewając je o uczestnictwo w spisku i próbę osadzenia króla na angielskim tronie.

Będąc w takim niebezpieczeństwie, trudno jest szukać amuletów, ale zarówno Emilka, jak i Luka są zdeterminowani. Wraz z małpką Zizi i wiernym psem Rollo ruszają do Southampton, by zdobyć kolejny element cygańskiej korony – ziele łaski. Ten liść ruty, zawieszka wykuta ze srebra, chroniąca przed czarną magią i panująca nad całą roślinnością, znajduje się w posiadaniu wiedźmy z Beaulieu – wariatki Marguerite.

Czy dzieciom uda się zdobyć trzeci już talizman? A co z kolejnym – żelazną błyskawicą Smithów? Czy w międzyczasie nasi bohaterowie ocalą niedźwiedzicę Słodyczkę z rąk Coldhama? By szklana kula zdradziła Wam te wszystkie sekrety, musicie sięgnąć po „Zbiegów i spiskowców” – pełną magii i przygód książkę osadzoną w mrocznych dla Anglii czasach. Szczypta historii, dawne wierzenia, szaleńcza pogoń za dwójką dzieci i spora doza niebezpieczeństwa tworzą klimat serii, która z każdym kolejnym tomem wydaje się coraz lepsza. Kate Forsyth wciąga nas w niebezpieczną grę, a przyszłość w kartach tarota naznaczona jest pełnymi niebezpieczeństwa wydarzeniami. Czy jednak, mimo tego, zdecydujecie się wyruszyć w poszukiwaniu amuletów? To zależy tylko od Was…

Kup książkę Cygańska Korona - Zbiegowie i spiskowcy

Zobacz opinie o książce Cygańska Korona - Zbiegowie i spiskowcy