Recenzja redakcji granice.pl

Okładka - Cygańska Korona - Zbiegowie i spiskowcyPatronujemy
Kup Teraz

Cygańska Korona - Zbiegowie i spiskowcy

Forsyth Kate

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2010
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788361635734
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul
Cygańska przygoda

Siedemnastowieczna Anglia, czas wielkich przemian ustrojowych, niesnasek i politycznych zawirowań. W tych trudnych okolicznościach trzeba jednak było się odnaleźć, by przetrwać, a bez sprytu, refleksu i pomysłowości rzadko kiedy stawało się to możliwe.

Całe szczęście, że tymi przymiotami odznaczają się Emilka i Luka, bohaterowie serii „Cygańska Korona” Kate Forsyth. Znane nam już z pierwszego tomu - „Siły magii” dzieci, w „Zbiegach i spiskowcach” wciąż podróżują w poszukiwaniu pięciu amuletów cygańskiej korony, by przywrócić im tajemniczą moc i odwrócić złą passę Cyganów. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać dzielnych wędrowców, muszę wyjaśnić, że scalenie magicznych przedmiotów jest niezwykle istotne. Cała rodzina Emilki i Luka przebywa w Kingston nad Tamizą, a jej członkom grozi śmierć przez powieszenie. Przedstawienie i śpiewy na jarmarku ściągnęły na nich gniew pastora Spurgeona. Dodatkowo, uciekające z rąk żołnierzy dzieci ściga posępny Coldham, podejrzewając je o uczestnictwo w spisku i próbę osadzenia króla na angielskim tronie.

Będąc w takim niebezpieczeństwie, trudno jest szukać amuletów, ale zarówno Emilka, jak i Luka są zdeterminowani. Wraz z małpką Zizi i wiernym psem Rollo ruszają do Southampton, by zdobyć kolejny element cygańskiej korony – ziele łaski. Ten liść ruty, zawieszka wykuta ze srebra, chroniąca przed czarną magią i panująca nad całą roślinnością, znajduje się w posiadaniu wiedźmy z Beaulieu – wariatki Marguerite.

Czy dzieciom uda się zdobyć trzeci już talizman? A co z kolejnym – żelazną błyskawicą Smithów? Czy w międzyczasie nasi bohaterowie ocalą niedźwiedzicę Słodyczkę z rąk Coldhama? By szklana kula zdradziła Wam te wszystkie sekrety, musicie sięgnąć po „Zbiegów i spiskowców” – pełną magii i przygód książkę osadzoną w mrocznych dla Anglii czasach. Szczypta historii, dawne wierzenia, szaleńcza pogoń za dwójką dzieci i spora doza niebezpieczeństwa tworzą klimat serii, która z każdym kolejnym tomem wydaje się coraz lepsza. Kate Forsyth wciąga nas w niebezpieczną grę, a przyszłość w kartach tarota naznaczona jest pełnymi niebezpieczeństwa wydarzeniami. Czy jednak, mimo tego, zdecydujecie się wyruszyć w poszukiwaniu amuletów? To zależy tylko od Was…

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Geronimo26 plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Czytam,
Dziecięca literatura, zdecydowanie dla nieco starszych dzieci
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów