Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Czy można żyć 150 lat?

Tombak Michał

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2003
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 83-911379-3-7
Liczba stron: 286
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Czasy współczesne obfitują w niezliczone diety, jednak ów modny trend nie zawsze przynosi pozytywne efekty. Okazuje się bowiem, że skupienie się tylko i wyłącznie na ograniczeniu ilości pokarmów dostarczanych organizmowi, a także na niewłaściwym ich doborze może dać skutki przeciwne do zamierzonych. By móc cieszyć się długim życiem w najlepszym zdrowiu i doskonałym samopoczuciu, warto sięgnąć po książkę rosyjskiego autora kilku głośnych bestsellerów poświęconych zdrowiu Michała Tombaka, który w interesujący sposób odpowiada na pytanie Czy można żyć 150 lat? Wyniki wieloletnich badań przeplecione opartymi na starożytnej filozofii osobistymi przemyśleniami autora zaowocowały powstaniem publikacji wartej szczególnej uwagi.


Książkę Tombaka z powodzeniem można nazwać poradnikiem. W siedmiu częściach autor omówił wszystko, na co bezwarunkowo musi zwrócić uwagę ten, komu zależy na osiągnięciu pełni zdrowia. Wstępem do właściwego działania jest uświadomienie czytelnikowi, jak bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu mają życiowe błędy, doprowadzające do chorób i przedwczesnej starości: zaniedbany kręgosłup, nieprawidłowe oddychanie, nieprawidłowe odżywianie, brak wewnętrznej higieny ciała oraz brak umiejętności szczęśliwego życia. W interesujący sposób autor opowiada o szkodliwości rafinowanego pokarmu, łączeniu produktów spożywczych, energii smaków, nadwadze, sokoterapii, skorupoterapii, autotoksykacji (podano kolejne etapy oczyszczania), o hartowaniu, obciążaniu organizmu wysiłkiem fizycznym, samoleczeniu i wielu innych – równie ważnych dla zdrowia i życia – zagadnieniach.


Podane przez Michała Tombaka proste, ale za to skuteczne metody postępowania, zostały oparte na mądrościach sięgających starożytności. Obok wypowiedzi antycznych mędrców znalazły się konkretne zasady usprawniające narząd ruchu oraz przepisy zapewniające „zdrowie bez leków”: mieszanki likwidujące różne stany chorobowe (składniki, przygotowanie, stosowanie). Treści szczególnie warte zapamiętania zapisano wytłuszczoną czcionką. Pomocą służą liczne tabelki, rysunki, wyliczenia, wypunktowania oraz zestawy kompleksowych ćwiczeń fizycznych. W aneksach znalazły się: Wywiad z Autorem, Fragmenty artykułów, Recepty na zdrowie, Zewnętrzne ostrzeżenia wewnętrznych chorób a także Skóra i biorytmy (przyporządkowanie zmian skórnych poszczególnym znakom zodiaku). Nie zabrakło również ułożonego w porządku alfabetycznym Indeksu oraz wyliniowanego miejsca na notatki.


Książka Czy można żyć 150 lat? przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, jakimi są ludzie szukający wciąż nowych rozwiązań dla poprawienia własnego wizerunku i samopoczucia. Uważne skupienie się na zaprezentowanej treści pozwoli podjąć dobre postanowienia, które - wprowadzane w życie - systematycznie, przyniosą oczekiwane rezultaty.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-06-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów