Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Dobrego złodzieja przewodnik po Las Vegas

Chris Ewan

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-06-29
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324137176
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul
Kasyno Ewans

Największe amerykańskie miasto założone w XX wieku, znane jako centrum handlu i innych rozrywek, jest jedną z najważniejszych i najbardziej dochodowych atrakcji turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Nazywane Światową Stolicą Rozrywki bądź Miastem Grzechu, Las Vegas przyciąga nie tylko utracjuszy, ale też wszystkich spragnionych mocniejszych wrażeń.

Tam gdzie są hazard, pieniądze i dobra zabawa, nie może oczywiście zabraknąć Charliego Howarda, kiepskiego pisarzyny i złodzieja-dżentelmena, bohatera książki „Dobrego złodzieja przewodnik po Las Vegas”. Chris Evans po „Amsterdamie’ i „Paryżu” tym razem zaprasza nas do miasta kasyn, gdzie jego bohater ląduje niejako "na zesłaniu".

Wtajemniczeni już wiedzą, czego się po autorze spodziewać, natomiast ci, którzy Ewansa i Howarda spotykają po raz pierwszy, będą zaskoczeni pierwszoosobową narracją, lekką i przyjemną, dobitnie świadczącą o poziomie intelektualnym Charliego. Nie jest to zbyt lotny umysł, nie można go zaliczyć do profesjonalistów z „Ocean`s Eleven” rodem, za to nasz bohater ma wyjątkowy talent do pakowania się w kłopoty.

Tym razem, wraz ze swoją znajomą i agentką Victorią, wiernie kibicującą jego karierze pisarskiej i wykreowanemu przez Charliego Michaelowi Faulksowi, zostaje oskarżony o oszustwo przy ruletce. To jednak zaledwie wierzchołek góry problemów, jakie staną się udziałem rozrywkowej pary. Jak zwykle, Charlie nie może oprzeć się pokusie i oddaje się złodziejskiemu procederowi, przez co wpadnie na pięknego (prawie) trupa w hotelowej łazience, a „podprowadzony” poznanemu w kasynie magikowi, Joshowi Mastersowi, portfel posłuży jako dowód przestępstwa.

W „Dobrego złodzieja przewodniku po Las Vegas” pojawia się również prawdziwie frapująca zagadka kryminalna, którą trzeba będzie rozwiązać niczym równanie z wieloma niewiadomymi. Ów magik bowiem w tajemniczych (magicznych?) okolicznościach zniknie, podobnie jak kwity, tzw. "haki", pieczołowicie gromadzone przez właścicieli kasyna na wpływowych obywateli miasta. Dla równowagi zimny trup, czyli asystentka magika, powstanie z martwych, a Charlie i Victoria będą mieli zaledwie dwadzieścia cztery godziny, by odnaleźć Mastersa bądź spłacić niebagatelną sumę 140 tysięcy dolarów, które rzekomo ukradli z kasyna.

Ewans, jak zwykle, otoczy swoich bohaterów plejadą dziwnych postaci ze szczerbatym liliputem Salvatore i człowiekiem-górą na czele, a wszystko podleje sosikiem zaprawionym dużą ilością czarnego niekiedy humoru, absurdu i magicznych (choć nie tylko) sztuczek. „Dobrego złodzieja przewodnik po Las Vegas” tym samym przypomina samo miasto, skrzące się światłami i obiecujące dobrą zabawę, dlatego też oczekujący wyzwań intelektualnych nie odnajdą się w tym klimacie. Ewans serwuje bowiem dobrą, ale lekką rozrywkę – dokładnie taką jak Las Vegas.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dobrego złodzieja przewodnik po Las Vegas Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Dobrego złodzieja przewodnik po Las Vegas Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Dobrego złodzieja przewodnik po Las Vegas Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Dobrego złodzieja przewodnik po Las Vegas Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Dobrego złodzieja przewodnik po Las Vegas Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów