Czekaj na mnie. Tutaj

Tom 2 cyklu Znajdź mnie

Świetna, wciągająca już od pierwszych stron powieść!
Jest to drugi tom trylogii, ale nie trzeba znać pierwszej części aby móc ją czytać. Jeżeli ktoś czytał "Na ostrym ogniu" i to to też powinno się spodobać, przy czym tu jest trochę erotyki - subtelnej, takiej pod YA, ale jest, więc zaznaczam.
__
Główni bohaterowie - Zelda i Malik pochodzą z całkiem różnych światów - Ona jest córką bogatych, pełnych uprzedzeń, także rasistowskich, snobistycznych ludzi dbających o prestiż, pieniądze i swoją klasę społeczną. On jest czarnoskórym chłopakiem, który po pobycie w więzieniu trafił do programu resocjalizacyjnego i próbuje poukładać sobie życie i zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i swojej rodziny, zaczynając pracę w restauracji. Gdy Zelda, dzika, otwarta, żywa, pełna barw i całkowicie pozbawiona uprzedzeń jedzie na weekend ze znajomymi i Malikiem i totalnie go oczarowuje, ze wzajemnością oczywiście 😁. A potem zaczyna ich łączyć coś czego się nie spodziewali, czemu nie mogą się oprzeć. Niestety zbyt wiele ich dzieli, a już zwłaszcza rodzina Zeldy..
__
Podążanie za marzeniami, odwaga aby pójść trudniejszą drogą, walka z rasizmem i stereotypami, zderzenie świata bogatych z gorzej sytuowanymi, a także dojrzewanie emocjonalne głównych postaci - to wszystko znajdziecie w tej historii. Do tego świetnie wykreowanych bohaterów z fajnymi przemyśleniami i kilka zwrotów akcji, choć dość schematycznych.
__
Ta powieść porusza ważny temat równości bez względu na kolor skóry, pozycję społeczną, zawód czy zasobność portfela.
__
Autorka świetnie buduję napięcie i oczekiwanie na to, że coś się sypnie i bańka różowości w której są bohaterowie się roztrzaska, a zacznie normalne życie w którym oni będą musieli się odnaleźć.
__
Świetnie się to czytało, pochłonęłam w dwa dni 😁 Tylko jedno mi nie pasuje - okładka! Choć naprawdę piękna 😍, to jakoś nie oddaje fabuły 🤪 ale to subiektywne odczucie 😁

Informacje dodatkowe o Czekaj na mnie. Tutaj:

Kup książkę Czekaj na mnie. Tutaj

Znajdź mnie. Teraz
Kathinka Engel0
Okładka ksiązki - Znajdź mnie. Teraz

Dajmy szczęściu drugą szansę! Pierwszy tom bestsellerowej serii. Dla niej to nowy początek, dla niego - pierwsze kroki na wolności.Tamsin przenosi się...