Czarna Owca Medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii

Tom 2 cyklu ZROZUM

Już na samym początku musze się przyznać, że książka CZARNA OWCA MEDYCYNY NIEPOPOWIEDZIANA HISTORIA PSYHIERTII była dla mnie ciężką książką, a raczej po prostu opornie mi się ją czytało.  I nie chodzi o to, że była nudna, a raczej o to, porusza dość intrygujący temat i żeby zrozumieć o czym autor pisze trzeba dobrze się w nią wczytać.  Napisana została bardzo prostym i lekkim językiem, dzięki czemu z pewnością, czytelnik, który na co dzień nie ma styczności z naukowym językiem, bardzo szybko zrozumie o czym autor pisze. Ponadto z pomocą przychodzą objaśnienia zawarte na końcu książki.

Autor książki krok po kroku przedstawia historię psychiatrii począwszy od przewrotnych teorii Freuda, terapii Reicha akumulatorem orgonu po coraz to bardziej nowatorskie metody leczenia. Ukazuje jak dziedzina psychiatrii przebijała się przez pozostałe dziedziny, jak zróżnicowane panowały poglądy na temat leczenia różnych chorób psychicznych oraz jaki wpływ miały na nią różne odkrycia medyczne.

Czy warto sięgnąć po tę książkę? Oczywiście!! Mimo iż nie należy do gatunku lekkich książek, to z pewnością zachwyci wszystkich, którzy są ciekawi świata i maniaków lektur popularno-naukowych. Czytając CZARNĄ OWCE MEDYCNY, z pewnością posiądzie się ciekawą wiedzę i przeżyje fascynującą przygodę po kartach historii psychiatrii.

Informacje dodatkowe o Czarna Owca Medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii :

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2020-06-03
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Shrinks: The Untold Story of Psychiatry
Tłumaczenie: Maciej Miłkowski
Dodał/a opinię: Molikksiazkowyy

Zobacz opinie o książce Czarna Owca Medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii

Kup książkę Czarna Owca Medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii