Recenzja książki: Dowody tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych

Recenzuje: koszmarnykarolek

Dowody Tajemnicy to książka o kwestiach dotyczących religii, o sprawach tajemniczych i niewyjaśnionych, które nurtują osoby zarówno wierzące, jak i niewierzące. Takie zagadki intrygują i skłaniają do przemyśleń i poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście w nie wierzymy. Bo czasami tylko wiara może nam wyjaśnić coś, co wydaje się niepojęte i niewytłumaczalne, tylko wiara pomaga nam zrozumieć.

Dowody tajemnicy to album z setkami zdjęć i historii z całego świata. Oczywiście, w jedne wierzy się bardziej, w inne - mniej, jednak wszystkie są bez wątpienia ciekawe i zadziwiające. Które są najbardziej zadziwiające? Z pewnością historia zakonnicy z Hiszpanii, która żyła ponad 700 lat temu, a której ciało w pozycji siedzącej do dziś można oglądać w fotelu w kościele w Hiszpanii, bez jakichkolwiek oznak rozkładu czy zniszczeń. Wielu lekarzy i naukowców badało ten fenomen, jednak nikt nie potrafi stwierdzić, jakim cudem ciało zakonnicy wytrzymuje tyle lat bez jakichkolwiek zmian, jak gdyby kobieta ta po prostu spała.

Druga historią jest opowieść o młodym mężczyźnie, który stracił nogę w wyniku wypadku, po czym w gorliwych modlitwach prosił o łaskę. Rano obudził się ze swoja starą, zdrową kończyną. Również w tym przypadku wielu badaczy zaangażowało się w badania, także bezskutecznie. Jest też w książce znana na całym świecie zagadka stygmatów. Ludzie doświadczający ich wciąż są wielką tajemnicą dla lekarzy. To jedno z bardziej znanych zagadnień, które od dawna ciekawi nawet niewierzące osoby.

Choć nie zawsze wierzy się w tego typu rewelacje i opowieści, często podejrzewając spiski czy fałszerstwa, ta książka potrafi wzbudzić ciekawość. Wszystkie historie i przypadki podparte są dowodami w postaci zdjęć, opisów i wycinków z gazet czy relacji świadków i naukowców. Na pewno jest to więc rzetelna i sprawdzona pozycja, lecz opinię na temat spraw w niej opisywanych każdy z czytelników powinien wyrobić sobie sam.

Na uwagę zasługuje także wydanie książki. Piękna, twarda oprawa, duży format i elegancki papier tworzą album w pięknej obwolucie, którą można zdjąć na czas lektury. To solidnie i estetycznie wydana książka, która wspaniale prezentuje się w domowej bibliotece i nadaje się idealnie na prezent. Dla miłośników tajemniczych zjawisk i zagadek, dla osób wierzących to pozycja obowiązkowa!

Kup książkę Dowody tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych

Zobacz opinie o książce Dowody tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych
Ufający. Śladami bł. ks. Michała Sopoćki
Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń0
Okładka ksiązki - Ufający. Śladami bł. ks. Michała Sopoćki

„Ufający” to nowe wydanie bogato ilustrowanej biografii bł. ks. Michała Sopoćki autorstwa znanego duetu: Grzegorz Górny (reporter) i...

Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła
Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń0
Okładka ksiązki - Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła

„Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła” to najbardziej intrygująca książka w dorobku Grzegorza Górnego i Janusza...