Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Dowody tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych

Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń

Ocena ( 3 osoby )
5.7
Wydawnictwo: Rosikon Press
Data wydania: 2013-04-11
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 12836086
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: koszmarnykarolek

Dowody Tajemnicy to książka o kwestiach dotyczących religii, o sprawach tajemniczych i niewyjaśnionych, które nurtują osoby zarówno wierzące, jak i niewierzące. Takie zagadki intrygują i skłaniają do przemyśleń i poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście w nie wierzymy. Bo czasami tylko wiara może nam wyjaśnić coś, co wydaje się niepojęte i niewytłumaczalne, tylko wiara pomaga nam zrozumieć.


Dowody tajemnicy to album z setkami zdjęć i historii z całego świata. Oczywiście, w jedne wierzy się bardziej, w inne - mniej, jednak wszystkie są bez wątpienia ciekawe i zadziwiające. Które są najbardziej zadziwiające? Z pewnością historia zakonnicy z Hiszpanii, która żyła ponad 700 lat temu, a której ciało w pozycji siedzącej do dziś można oglądać w fotelu w kościele w Hiszpanii, bez jakichkolwiek oznak rozkładu czy zniszczeń. Wielu lekarzy i naukowców badało ten fenomen, jednak nikt nie potrafi stwierdzić, jakim cudem ciało zakonnicy wytrzymuje tyle lat bez jakichkolwiek zmian, jak gdyby kobieta ta po prostu spała.


Druga historią jest opowieść o młodym mężczyźnie, który stracił nogę w wyniku wypadku, po czym w gorliwych modlitwach prosił o łaskę. Rano obudził się ze swoja starą, zdrową kończyną. Również w tym przypadku wielu badaczy zaangażowało się w badania, także bezskutecznie. Jest też w książce znana na całym świecie zagadka stygmatów. Ludzie doświadczający ich wciąż są wielką tajemnicą dla lekarzy. To jedno z bardziej znanych zagadnień, które od dawna ciekawi nawet niewierzące osoby.


Choć nie zawsze wierzy się w tego typu rewelacje i opowieści, często podejrzewając spiski czy fałszerstwa, ta książka potrafi wzbudzić ciekawość. Wszystkie historie i przypadki podparte są dowodami w postaci zdjęć, opisów i wycinków z gazet czy relacji świadków i naukowców. Na pewno jest to więc rzetelna i sprawdzona pozycja, lecz opinię na temat spraw w niej opisywanych każdy z czytelników powinien wyrobić sobie sam. 


Na uwagę zasługuje także wydanie książki. Piękna, twarda oprawa, duży format i elegancki papier tworzą album w pięknej obwolucie, którą można zdjąć na czas lektury. To solidnie i estetycznie wydana książka, która wspaniale prezentuje się w domowej bibliotece i nadaje się idealnie na prezent. Dla miłośników tajemniczych zjawisk i zagadek, dla osób wierzących to pozycja obowiązkowa!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Książka-album Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia czyta się jak powieść sensacyjną,choć opowiada ona o sprawach wiary ,których nie da się wyjaśnić w racjonalny sposób.Autorzy odbyli wiele rozmów z wybitnymi naukowcami i przemierzyli tysiące kilometrów,aby sfotografować i opisać nadzwyczajne zjawiska i wydarzenia.Dlatego książka świetnie się prezentuje-ma bardzo dużo pięknych fotografii i jest pięknie wydana.Dowiadujemy się z niej ,o fenomenie uzdrowień w Lourdes,poznajemy wielu świętych obdarzonych stygmatami,a także tych których zwłoki,nie uległy rozkładowi.Wyniki badań,jakie uzyskano nad tymi przypadkami,muszą poruszyć nawet niewierzących.Bo na takie przypadki,trzeba patrzeć też ,oczyma wiary.Bo jak uwierzyć,że ktoś 40 lat żyje bez jedzenia i picia-i żywi się jedynie Eucharystią?nawet lekarze nie wierzyli.Jak pojąć wiele cudów eucharystycznych które miały miejsce,również w Polsce.Bo mamy tu opisany też przypadek z Sokółki.Wielu naukowców badających te sprawy nawróciło się.Polecam tę książkę-zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu który niedawno się zaczął.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: 52 książki 2013,Mam,
Dowody Tajemnicy" to książka o zagadnieniach religijnych, tajemniczych i niewyjaśnionych, które nurtują osoby zarówno wierzące, jak i niewierzące.Takie zagadki intrygują człowieka i skłaniają do przemyśleń, jak i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy w nie wierzymy. Bo czasami tylko wiara jest rzeczą, która potrafi nam wyjaśnić coś, co jest dla nas nie pojęte i niewytłumaczalne, tylko wiara potrafi nam zrozumieć.
"Dowody tajemnicy" to książka wydana w formie albumu z setkami zdjęć i historii z całego świata. Oczywiście w jedne wierzy się bardziej w drugie mniej, jednak wszystkie są bez wątpienia ciekawe i zadziwiające. Jednak mnie najbardziej zaintrygowały trzy historie. Jedną z nich jest historia o zakonnicy z Hiszpanii, która żyła ponad 700 lat temu, a której ciało do dzisiaj znajduje się w pozycji siedzącej w fotelu w kościele w Hiszpanii, bez jakichkolwiek oznak rozkładu czy zniszczeń. Wielu lekarzy i naukowców badało ten fenomen, jednak nikt nie potrafi stwierdzić, jak ciało zakonnicy wytrzymuje tyle lat bez jakichkolwiek zmian, jak gdyby było w stanie snu.
Druga historią jest opowieść o młodym mężczyźnie, który stracił nogę w wyniku wypadku, po czym w gorliwych modlitwach prosił o łaskę, a rano obudził się ze swoja starą, zdrową kończyną. Również w tym przypadku wielu badaczy zaangażowało się w badania, także bezskutecznie.
Ostatnią jest znana na całym świecie zagadka stygmatów. Ludzie doświadczający ich, wciąż są wielką tajemnicą dla innych. To jedno z bardziej znanych zagadnień, które od dawna ciekawi nawet niewierzące osoby i przyznam, że także i mnie.
Mimo, że nie zawsze wierzy się w tego typu rewelacje, często podejrzewając spiski czy fałszerstwa, ta książka potrafi wzbudzić zmieszanie i ciekawość. Wszystkie historie i przypadki podparte są "dowodami" w postaci zdjęć, opisów i wycinków z gazet czy relacji świadków i naukowców. Na pewno więc jest to rzetelna i sprawdzona pozycja, która jednak jak każda tego typu, jest wyłącznie do przekazywania faktów, bo opinię na takie tematy każdy powinien wyrobić sobie sam.
Na uwagę zasługuje także wydanie. Piękna, twarda oprawa, duży format i przyjemny papier, tworzą razem coś na kształt albumu, w pięknej papierowej obwolucie, którą można zdjąć do czytania co osobiście zawsze robię.:) Jest to porządnie i estetycznie wydana książka, która wspaniale prezentuje się w domowej bibliotece i nadaje się idealnie na prezent. Dla miłośników tajemniczych zjawisk i zagadek, to pozycja obowiązkowa!
AmaiaSalamanca5 Linia koment
Przeczytane:2016-02-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
speedi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów