Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Dozownik wesołości

praca zbiorowa

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Seven
Data wydania: 2012-04-26
Kategoria: Inne
ISBN: 9788387153434
Liczba stron: 44
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Zdarza się, że wesołość mylona jest z wesołkowatością, charakteryzującą się podwyższeniem nastroju, uczuciem beztroski oraz bezmyślnymi żartami. Występują wówczas gwałtowne reakcje na bodźce, wysoki poziom szczegółowości, brak hamulców, a także żywa reakcja na ton głosu i wypowiadane słowa. Wesołość – o jakiej mowa w Dozowniku – daleka jest jednak od wesołkowatości, natomiast zauważyć w niej można ścisłe powiązanie z radością, co – biorąc pod uwagę trudy współczesnych czasów – staje się naglącą potrzebą człowieka XXI wieku. Ową priorytetową konieczność dostrzegło Wydawnictwo Seven, które opublikowało niewielką książeczkę, ułatwiającą zagłębienie się we wszystko, co składa się na życie piękne, szczęśliwe i szlachetne.


Do rąk czytelnika została oddana książeczka, do złudzenia przypominająca poziome pudełko z chusteczkami higienicznymi. W jej wnętrzu ukryto prawdziwy skarb: na kilkunastu kartach wypisano refleksje, niezawodnie przyczyniające się do utrzymania doskonałej kondycji oraz wewnętrznej harmonii. Warto pamiętać, że praktyczne zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas znajdą przemyślenia głębokie, uspokajające, przywołujące miłe wspomnienia i pozwalające zapomnieć o tym, co boli. Na kartach zostały rozmieszczone wzajemnie uzupełniające się tekst i delikatne grafiki, które - opatrzone cytatem (przy każdym podano autora) - skutecznie zapadają nie tylko w pamięć, ale przede wszystkim - w serce. Całość utrzymana jest w tonacji pomarańczowo-niebieskiej.

 

Tak więc godna polecenia jest recepta na udany dzień, propozycja uzdrawiającego powrotu do czasów beztroskiego dzieciństwa, zachęta do wytrwania w dobrym, mimo mnożących się przeciwności, a także pochwała ciszy, dostrzeżenie mocy przyjaźni oraz usprawiedliwienie odrobiny szaleństwa. Nie brakuje w publikacji sprawdzonych mądrości życiowych, interesujących obietnic i prostych rozwiązań. Wśród przemyśleń zagościło również ponadczasowe życzenie szybkiego odnalezienia wiary w samego siebie. Wszystko to sprawia, że ludzkie tęsknoty stają się możliwe do zaspokojenia, a plany i zamierzenia łatwiej jest zrealizować. W książeczce zamieszczono przysłowia oraz życiowe mądrości autorstwa ludzi znanych i szanowanych: Arystotelesa, Khalila Gibrana, Johanna Wolfganga von Goethego i wielu innych.


Dozownik wesołości to książeczka przeznaczona dla każdego bez wyjątku, bowiem wszystkim potrzeba delikatnych słów pełnych optymizmu. Niewielki format pozwala na umieszczenie jej nawet w torebce. Jedno jest pewne: warto z Dozownika wesołości czerpać systematycznie i wytrwale. Spojrzenie na życie z głębszej perspektywy pokazuje, że warto się postarać, by osiągnąć bezcenne szczęście.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-09-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów