Recenzja redakcji granice.pl

Wydawnictwo: Seven
Data wydania: 2012-04-26
Kategoria: Inne
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Zdarza się, że wesołość mylona jest z wesołkowatością, charakteryzującą się podwyższeniem nastroju, uczuciem beztroski oraz bezmyślnymi żartami. Występują wówczas gwałtowne reakcje na bodźce, wysoki poziom szczegółowości, brak hamulców, a także żywa reakcja na ton głosu i wypowiadane słowa. Wesołość – o jakiej mowa w Dozowniku – daleka jest jednak od wesołkowatości, natomiast zauważyć w niej można ścisłe powiązanie z radością, co – biorąc pod uwagę trudy współczesnych czasów – staje się naglącą potrzebą człowieka XXI wieku. Ową priorytetową konieczność dostrzegło Wydawnictwo Seven, które opublikowało niewielką książeczkę, ułatwiającą zagłębienie się we wszystko, co składa się na życie piękne, szczęśliwe i szlachetne.

Do rąk czytelnika została oddana książeczka, do złudzenia przypominająca poziome pudełko z chusteczkami higienicznymi. W jej wnętrzu ukryto prawdziwy skarb: na kilkunastu kartach wypisano refleksje, niezawodnie przyczyniające się do utrzymania doskonałej kondycji oraz wewnętrznej harmonii. Warto pamiętać, że praktyczne zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas znajdą przemyślenia głębokie, uspokajające, przywołujące miłe wspomnienia i pozwalające zapomnieć o tym, co boli. Na kartach zostały rozmieszczone wzajemnie uzupełniające się tekst i delikatne grafiki, które - opatrzone cytatem (przy każdym podano autora) - skutecznie zapadają nie tylko w pamięć, ale przede wszystkim - w serce. Całość utrzymana jest w tonacji pomarańczowo-niebieskiej.

Tak więc godna polecenia jest recepta na udany dzień, propozycja uzdrawiającego powrotu do czasów beztroskiego dzieciństwa, zachęta do wytrwania w dobrym, mimo mnożących się przeciwności, a także pochwała ciszy, dostrzeżenie mocy przyjaźni oraz usprawiedliwienie odrobiny szaleństwa. Nie brakuje w publikacji sprawdzonych mądrości życiowych, interesujących obietnic i prostych rozwiązań. Wśród przemyśleń zagościło również ponadczasowe życzenie szybkiego odnalezienia wiary w samego siebie. Wszystko to sprawia, że ludzkie tęsknoty stają się możliwe do zaspokojenia, a plany i zamierzenia łatwiej jest zrealizować. W książeczce zamieszczono przysłowia oraz życiowe mądrości autorstwa ludzi znanych i szanowanych: Arystotelesa, Khalila Gibrana, Johanna Wolfganga von Goethego i wielu innych.

Dozownik wesołości to książeczka przeznaczona dla każdego bez wyjątku, bowiem wszystkim potrzeba delikatnych słów pełnych optymizmu. Niewielki format pozwala na umieszczenie jej nawet w torebce. Jedno jest pewne: warto z Dozownika wesołości czerpać systematycznie i wytrwale. Spojrzenie na życie z głębszej perspektywy pokazuje, że warto się postarać, by osiągnąć bezcenne szczęście.

Sadu Linia koment
gosia45 Linia koment