Okładka książki - Drugie bicie serca

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: Joanna Żelazny

Zabawna, wzruszająca i szokująca. Drugie bicie serca to nie jest książka dla czytelników-amatorów. To opowieść o stracie, bólu, przerażeniu i nadziei na nowe życie.

Jonny Webb, piętnastolatek-robot, każdego dnia walczy o życie. Podłączony do aparatury filtrującej krew, liczy na to, że pewnego dnia jakimś cudem znajdzie się dla niego nowe serce. Każdego dnia budzi się w szpitalu, zastanawiając się, czy to właśnie dzisiaj umrze. Uczestnicząc w szpitalnych chwilach radości i tragedii, nastolatek stara się pogodzić z nieuniknionym losem.

Leo Brody, piętnastoletni gwiazdor piłki nożnej, zarozumiały muzyk i… wkurzający brat. Przyćmiewając swoją wiecznie nadąsaną siostrę, Leo korzysta z popularności i uwielbienia rówieśników. Podsycając trwający konflikt, nastolatek stawia siostrze wyzwania, które nieuchronnie prowadzą do katastrofy.

Niamh Brody, piętnastoletnia siostra i… siostra. Żyjąc w cieniu idealnego brata, dziewczyna przeżywa trudny okres. Zmagając się z kłopotami w szkole, niezadowoleniem rodziców, pyszałkowatością brata i milionem innych drobnych spraw, Niamh marzy o ciszy i samotności. Niestety, czasem marzenia stają się koszmarami.

Co łączy tę trójkę? Czy Jonny’emu uda się „odhaczyć" listę wszystkich miejsc, które planuje odwiedzić? Czy Leo przesadnie nie igra z losem? Czy Niamh uda się pozbyć swojego największego utrapienia?

Miejscami nieco przewidywalna - co nie przeszkadza jednak w zgłębianiu tej historii, miejscami autentycznie zaskakująca i uzdrawiająca książka Drugie bicie serca to wartościowa powieść, po którą powinien sięgnąć każdy nastolatek. To historia mówiąca o stawianiu czoła przyszłości, pomimo traumatycznych wydarzeń, które napawają lękiem. To opowieść o drugiej szansie, na którą zasługują nieliczni.

Tamsyn Murray sięga po niełatwą tematykę, starając się uwrażliwić czytelników na kwestię transplantologii. Powieść Drugie bicie serca to szokująca książka, która jednak w przystępny sposób dotyka drażliwych problemów, która skłania do refleksji, oswaja ze śmiercią i namawia do udzielenia innym pomocy, która... nie wymaga żadnego poświęcenia. Drugie bicie serca to także hołd dla wszystkich osób zmagających się ze śmiertelnymi chorobami, dla członków personelu medycznego, robiących wszystko, co w ich mocy na rzecz ludzi, którzy stracili nadzieję na drugą szansę.

Avatar użytkownika - Jusia19
Jusia19
Przeczytane:2017-06-19, Ocena: 6, Przeczytałem, 35 książek 2017, Mam,
Jest to historia dwójki nastolatków - chłopca, który otrzymał serce i dzieki temu życie oraz dziewczyny - siostry blizniaczki zmarłego chłopaka, który właśnie to serce oddał. Jonny czuje się dziwnie po przeszczepie, dlatego próbuje dowiedzieć się kim był dawca, w ten sposób spotyka Niamh, dzieki czemu życie ich obojgu całkowicie się zmienia.
Avatar użytkownika - joannaz
joannaz
Przeczytane:2017-06-03, Ocena: 6, Przeczytałem, 72 książki w 2017, Mam,

Zabawna, wzruszająca i szokująca. Drugie bicie serca to nie książka dla czytelników-amatorów. To powieść o stracie, bólu, przerażeniu i nadziei na nowe życie.

Jonny Webb, piętnastolatek-robot, każdego dnia walczy o życie. Podłączony do berlińskiego serca - aparatury filtrującej krew, liczy na to, że jakimś cudem znajdzie się dla niego nowe serce. Każdego dnia budzi się w szpitalu, zastanawiając się czy dzisiaj umrze. Uczestnicząc w szpitalnych chwilach radości i tragedii, nastolatek stara się pogodzić z nieuniknionym losem.

Leo Brody, piętnastoletnia gwiazda piłki nożnej, zarozumiały muzyk i... wkurzający brat. Przyćmiewając swoją wiecznie nadąsaną siostrę, Leo korzysta z popularności i uwielbienia rówieśników. Podburzając trwający konflikt, nastolatek stawia siostrze wyzwania, które niechybnie prowadzą do katastrofy.

Niamh Brody, piętnastoletnia siostra i... siostra. Żyjąc w cieniu idealnego brata, dziewczyna przeżywa trudny okres. Zmagając się z kłopotami w szkole, niezadowoleniem rodziców, pyszałkowatością brata i milionem innych drobnych spraw, Niamh marzy o ciszy i samotności. Niestety, czasem marzenia stają się koszmarami.

Co łączy tę trójkę? Czy Jonny'emu uda się odhaczyć listę wszystkich miejsc, które planuje odwiedzić? Czy Leo nie igra z losem zbyt przesadnie? Czy Niamh uda się pozbyć swojego największego utrapienia?

Przewidywalna, co nie przeszkadza w zgłębianiu historii, zaskakująca pomimo swojej przewidywalności i uzdrawiająca. Drugie bicie serca to wartościowa powieść, po którą powinien sięgnąć każdy. Jest to książka o stawianiu czoła przyszłości, pomimo traumatycznych wydarzeń, które napawają lękiem. To opowieść o drugiej szansie, na którą zasługują nieliczni.

Tamsyn Murray sięga po tematykę ciężkiego kalibru, starając się uwrażliwić czytelników na problematykę transplantologii. Pomimo szokujących kwestii poruszanych w powieści, Drugie bicie serca to książka, która w przystępny sposób daje do myślenia, oswaja ze śmiercią i namawia do pomocy, która nie wymaga żadnych poświęceń. Jest to hołd dla wszystkich osób zmagających się ze śmiertelnymi chorobami, personelu medycznego robiącego wszystko co w ich mocy i ludzi, którzy stracili nadzieję na drugą szansę.

Zakręcona Cassidy. Królowa sceny
Tamsyn Murray0
Okładka ksiązki - Zakręcona Cassidy. Królowa sceny

Cassidy nie może się doczekać, aby zapisać się do Letniej Akademii Dramatu! Zawsze marzyła o tym, aby ktoś odkrył jej głęboko ukryte talenty. Przecież...

Uwierz Lucy
Tamsyn Murray0
Okładka ksiązki - Uwierz Lucy

Szesnastoletnia Lucy jest duchem. Od pół roku tkwi w miejscu, gdzie została zamordowana na Carnaby Street w Londynie. Nie może się stamtąd wydostać. Jeremy...