Kryminałek

Jeżeli chcielibyście przeczytać kryminał, ale jednocześnie nie lubicie krwawych scen to mam dla was rozwiązanie, nie kryminał, a kryminałek, czyli coś, co mogło skończyć się źle, ale zostało obrócone w żart.
Maciek to prywatny detektyw, niestety lubi zajrzeć do kieliszka i przez to wpada w niezłe kłopoty, pewnego dnia traci przytomność na ulicy, a gdy się budzi, widzi świat na szaro, a w głowie słyszy głos, który mówi mu, że będzie miał do rozwiązania pewną sprawę. Rzeczywiście, kiedy idzie do mieszkania, które jest jednocześnie jego biurem, spotyka kobietę, która każde odnaleźć mu swoje poczucie humoru i znika, nie zostawiając na siebie namiaru, a Maciej postanawia zrobić wszystko, żeby tę sprawę rozwiązać.
Od samego początku bardzo ta książka mi się spodobała, ze względu na to, że jest cienka i można ją spokojnie przeczytać w jedno popołudnie, ale już ułożenie sobie w głowie tego, co się przeczytało, zajmuje trochę więcej czasu. Sprawa była bardzo skomplikowana i tak naprawdę do samego końca nie wiedziałam, o co tutaj chodzi, ale kiedy przeczytałam ostatni rozdział, wszystko zaczęło się zgadzać.
Nie chce zdradzać za dużo, jednocześnie nie mówiąc nic, nie da się ocenić tej książki, ta historia nawiązuje do naszego kraju, tego całego zepsucia, układów i układzików, obnaża ona polityków i policjantów, ukazując całą prawdę. Ciężko zaliczyć tę książkę do kryminału, ale też nie da się do obyczajówki, jest ona, jakby pomiędzy, chociaż jest jedna poważna scena grozy, gdzie główny bohater prawie umiera, także mamy tutaj też coś mocniejszego.
Nie wiem sama jak podsumować tę książkę, jest ona z tych co, albo komuś przypadnie do gustu, albo nie, ze względu na to, że nic tutaj nie jest napisane dosłownie i czasami czytelnik może być tym poirytowany, ja lubię komedie kryminalne, więc i ta historia mi się spodobała.

Informacje dodatkowe o Kryminałek:

Kup książkę Kryminałek

Bezczłowiecze
Maciej Lasota0
Okładka ksiązki - Bezczłowiecze

"Bezczłowiecze" to literatura faktu (jeszcze) niedokonanego. To historia o tym, jak człowiek na własne życzenie doprowadził do rozpadu kontaktów międzyludzkich...