Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Dzieciaki świata

Martyna Wojciechowska

Ocena ( 5 osób )
5.2
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7596-507-0
Liczba stron: 165
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Istniejąca od miliardów lat Ziemia zamieszkana jest przez ludzi różnych narodowości. Pod każdą szerokością geograficzną życie biegnie takim samym torem: śmiech i płacz towarzyszą każdemu, z przeciwnościami muszą borykać się wszyscy, a dążenie do szczęścia nikomu nie jest obce. Celem opublikowanej pod patronatem National Geographic bogato ilustrowanej książki Dzieciaki świata jest nie tylko pokazanie młodemu czytelnikowi, jak żyją ludzie zamieszkujący inne kontynenty, ale również rozbudzenie w nim nieograniczonej ciekawości świata.


Znana dziennikarka i niestrudzona podróżniczka Martyna Wojciechowska zaprasza czytelników w osobliwą podróż. Towarzyszące jej dzieci – ciemnoskóry Zuzu z plemienia Himba, mieszkająca nad zatoką Ha Long urodziwa Lien, odznaczająca się trzydziestoma dwoma cechami doskonałości żywa bogini o imieniu Matina, wesoły pucybut Mebratu z Etiopii oraz Mali z górzystej krainy mgieł i dziewiczego lasu monsunowego skutecznie wciągają w niesamowite przygody. A przyznać trzeba, że jest się nad czym zastanowić, bowiem młody czytelnik dzięki Dzieciakom świata ma okazję udać się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie sięgnąć po propozycję prestiżowego wydawnictwa?


Informacje dotyczące poszczególnych krajów są szczegółowe i przedstawione w sposób interesujący. Podają ich ogólną charakterystykę, położenie na mapie świata, codzienne życie, obrzędy, zasady współżycia międzyludzkiego oraz ciekawostki. Pomocne w utrwalaniu świeżo nabytej wiedzy okazują się zamieszczone na końcu każdego rozdziału Tematy do rozmowy. Książka jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Zostały w niej zebrane wiadomości znacznie wykraczające poza obowiązującą podstawę programową z dziedziny przyrody i geografii. Tak więc, przewracając kolejne kartki, młody czytelnik dowie się, w jaki sposób uchronić wioskę przed dzikimi zwierzętami; jak wygląda codzienne życie ludzi mieszkających na pływających tratwach; dlaczego nepalskiej księżniczce nie wolno się śmiać, bawić ani mówić; ile trudu trzeba włożyć, by z pucybuta stać się milionerem, po co kobiety zakładają obręcze na szyje? Na te - i na wiele innych pytań czytelnik odnajdzie wyczerpujące odpowiedzi w Dzieciakach świata.


Oprócz informacji dotyczących ludzkich zachowań w lekturze nie brakuje ciekawostek geograficznych (wraz z mapkami), opisów obrzędów religijnych, faktów kulturowych oraz nowinek modowych i kulinarnych. Propozycję National Geographic z powodzeniem można nazwać przewodnikiem w wydaniu albumowym: ogromna ilość przepięknych zdjęć dodaje niepowtarzalnego uroku lekturze, dzięki której codzienna rzeczywistość ludzi zamieszkujących inne kontynenty stanie się bliższa i zrozumiała. Humorystyczny sposób przekazu sprawia, że dziecko będzie wracać do lektury wielokrotnie.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AMAF12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka opowiada o różnych dzieciach i krajach.Martyna Wojciechowska poznaje ich życie codzienne i obyczaje ich krajów.Dla mnie książka była ciekawa dlatego czytałam ją jednym tchem ponieważ lubię po znawać inne krainę i ich mieszkańców.Polecam książkę dla tych którzy lubią poznawać inne kraje.Polecam.
zoooosia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2013,Mam,
To bardzo fajna książka o dzieciach, które żyją na całym świecie i są zupełnie inne, niż my, bo żyją w innych krajach, np. w Nepalu, Etopii i Tajlandii. Bardzo podobały mi się zdjęcia w tej książce.
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
elfijka Linia koment
Przeczytane:2014-03-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
bbo Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-06-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów