Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Dziewięć żyć Chloe King. Tom 2. Uprowadzona

Liz Braswell

Ocena ( 10 osób )
4.6
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2013-09-25
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788363622398
Liczba stron: 278
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Magdalena Galiczek-Krempa

Po interesującej pierwszej części przygód nietypowej nastolatki wreszcie przyszła pora na kolejny tom serii Dziewięć żyć Chloe King, opatrzony mrocznym podtytułem Uprowadzona. Tom pierwszy, Upadła, miał przede wszystkim charakter wprowadzenia w świat i życie Chloe, które z dnia na dzień uległy niewiarygodnej transformacji. Zanim akcja nabrała tempa, książka zdążyła się już skończyć, a czytelnikom przyszło z niecierpliwością oczekiwać na kolejną część. Wyczekiwanie to opłaciło się bardzo, akcja Uprowadzonej biegnie w błyskawicznym tempie, nie ma w książce zbędnych przestojów, a nowości, jakie zaserwowane zostają czytelnikowi, często okazują się niesamowicie zaskakujące.

Walka, jaką Chloe King stoczyła z Łowcą na moście Golden Gate, okazała się tylko preludium do niebezpieczeństw, jakie jeszcze dziewczynie grożą. Po koszmarnej nocy dziewczyna budzi się w nowym, zupełnie jej obcym miejscu. Okazuje się, że Chloe trafiła do siedziby Mai – ludzi-kotów, liczącej setki lat rasy o nadprzyrodzonych zdolnościach. Dziewczyna wreszcie czuje się bezpieczna. Poznaje nowych przyjaciół, swoich współbraci, poszerza wiedzę o swoim rodzie i ma wrażenie, że ktoś stale nad nią czuwa. Sielanka nie trwa jednak długo. Dziewczyna z dnia na dzień zaczyna czuć się w siedzibie Mai jak w klatce. Pragnie spotkać się ze swoimi przyjaciółmi, Amy i Paulem, oraz skontaktować z mamą. Chloe marzy także o randce z Brianem, chłopakiem należącym (wbrew woli) do Bractwa Dziesiątego Ostrza – sekretnej organizacji zabijającej Mai. Dziewczyna pragnie wrócić do swojego dawnego życia; imprezowania, pracy w sklepie odzieżowym i kłótni z mamą. Okazuje się, że tych prostych marzeń nie uda się Chloe tak łatwo spełnić.

Dziewięć żyć Chloe King. Uprowadzona to książka wciągająca i zaskakująca. Czytelnik nie ma czasu, by złapać podczas lektury oddech – akcja biegnie niczym stado wygłodniałych Mai na polowaniu. Wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie, a rewelacje serwowane czytelnikowi w miarę zagłębiania się w lekturę są naprawdę zaskakujące. Czytelnik staje się świadkiem liczącego wiele setek lat sporu między Mai a Bractwem Dziesiątego Ostrza, walki o władzę wśród Mai czy odkrywania własnej tożsamości przez dzieci-sieroty z rodu Mai, w tym Chloe King.

Książka napisana jest prostym, przystępnym językiem. Dialogi przypominają rozmowy zwyczajnych nastolatków - z tą tylko różnicą, że bohaterowie często podejmują tematy dla zwykłego czytelnika abstrakcyjne. Dziewięć żyć Chloe King. Uprowadzona to lektura kierowana przede wszystkim do nastoletnich dziewcząt. Poruszane w książce tematy - czy to krwawych walk, czy też spraw związanych z intymnością i dojrzewaniem - mogą nieco przerazić zbyt młodego odbiorcę.    

Dziewięć żyć Chloe King. Uprowadzona to z jednej strony powieść intrygująca – już od pierwszej strony czytelnik zastanawia się, kim jest tytułowa porwana osoba. Z drugiej natomiast strony książka nie jest pozbawiona poczucia humoru i zabawnych scen. Autorka chociażby umiejętnie wplotła w treść własne imię i nazwisko – oczywiście w zabawnym kontekście. 


Uprowadzona Liz Braswell to znakomita kontynuacja serii. To powieść, po którą sięgnąć należy dopiero po zapoznaniu się z pierwszym tomem. Mnogość nowych informacji, nie poparta wiedzą o wydarzeniach z części pierwszej, może utrudnić odbiór drugiego tomu. Poza tym nie należy pozbawiać się przyjemności, jaką dają oba tomy serii. Cyklu, który zapowiada się bardzo obiecująco.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wioleta99 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-14, Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Czy młoda Chleo odnajdzie się w nowej roli przywódczyni, jej świat wywrócił się do góry nogami, a ona musi pokazać żę jest silna. super napisana książka wciagająca jak mało która
AlopexLagopus plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie 52 książki na 2016,
Dobra książka, spójna równomierna akcja to zdecydowany atut, także równowaga pomiędzy wątkami romansowymi i sensacyjnymi oraz rozwój cech postaci w miarę narastania problemów. Bohaterka po strasznych przeżyciach kończących tom pierwszy ukrywa się w posiadłości swoich pobratymców, Bractwo wciąż na nią poluje, a wśród Mai również zdarzają się postacie, co do uczciwości których czytelnik ma wątpliwości. W starożytna wojnę mieszają się także ludzcy bliscy Chloe, a jej ukrywanie się rzeczywiście zaczyna przypominać uwięzienie.
roxiXDCool plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
wciągająca, pełna napięcia i emocji...wszystko co najlepsze zawarte w tej trylogii
blackithilien plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,
Książka o wiele lepsza od poprzedniczki. Akcja rozkręca się i wciąga już od samego początku. Pojawiają się nowe, ciekawe postacie (Kim), rozwija się intryga zarówno fantastyczna jak i sensacyjna. Cały czas coś się dzieje, pojawiają się nowe pytania i nowe sojusze. Bohaterka także delikatnie się zmienia stając się bardziej mężna i zdecydowana. Zakończenie natomiast sprawia, że chcemy od razu sięgnąć po tom trzeci.
Landrynka1987 Linia koment
Przeczytane:2015-04-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
LilyBlack Linia koment
Przeczytane:2015-09-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Genialna,
oliwia1125 Linia koment
Przeczytane:2015-06-25, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
paula791 Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
oklaskim Linia koment
Przeczytane:2016-04-12, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
glaadys Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
nela007 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Ruczek Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
madak Linia koment
Przeczytane:2013-10-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2013 roku,Książki dla młodzieży,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dziewięć żyć Chloe King. Tom 2. Uprowadzona Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
praca zbiorowa
Okładka - Dziewięć żyć Chloe King. Tom 2. Uprowadzona Francuski piesek
Marta Obuch
Okładka - Dziewięć żyć Chloe King. Tom 2. Uprowadzona Oblivion
Jennifer L. Armentrout
Okładka - Dziewięć żyć Chloe King. Tom 2. Uprowadzona Słodkich snów
Rachel Abbott
Okładka - Dziewięć żyć Chloe King. Tom 2. Uprowadzona Dziecko znikąd
Rachel Abbott
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów