Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Dziś wypełnia się Słowo. Przesłanie Ewangelii według św. Łukasza

Franz-Josef Bode

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2012-11-29
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-519-7
Liczba stron: 176
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Ewangelia według świętego Łukasza jest jedną z trzech Ewangelii synoptycznych. Pisząc dla potrzeb gminy chrześcijańskiej, złożonej z wiernych nawróconych z pogaństwa, autor zawarł w swoim tekście przesłanie skierowane do każdego, kto zechciał być przyjacielem Boga. Ponieważ biblijne księgi niczego nie straciły ze swej aktualności, również współczesny czytelnik odnajdzie w nich wskazówki pokazujące najlepszy sposób życia. Oddana do rąk czytelnika niewielka książeczka Dziś wypełnia się Słowo jest kolejną z serii Żyć Biblią. Rozważanie wybranych tekstów pozwoli oderwać się od codziennych spraw, zastanowić nad sensem życia oraz dostrzec cel ziemskiego pielgrzymowania.


W lekturze znalazły się rozważania oparte o czterdzieści fragmentów Ewangelii według świętego Łukasza. Pamiętając o tym, że Słowo Boże zawsze jest skuteczne, Franz-Josef Bode pomaga czytelnikowi odkryć przesłanie Dobrej Nowiny o zbawieniu. Jego wyjaśnienia mają być zachętą do sięgnięcia po Pismo Święte, wypełnione wskazówkami, których nie sposób zlekceważyć. Korzystanie z książki jest całkowicie dowolne: każdy dzień można przyporządkować jednemu tekstowi. Można również otworzyć książeczkę na „chybił-trafił” i w znalezionym tekście poszukać wskazówek, uczących pokonywania przeciwności zwykłego, szarego dnia. Ponieważ święty Łukasz trafnie został nazwany „ewangelistą codzienności”, któż lepiej od niego zna receptę na dobre życie?


Rozważania odpowiedzialnego za duszpasterstwo młodzieży Franza-Josefa Bode nie zniechęcają swoją długością: są raczej krótkie, wypełnione natomiast konkretną treścią. Nie brakuje w nich odniesienia do życia każdego z nas. W ich ramach znalazły się przemyślenia dotyczące wyśpiewanego przez Maryję hymnu uwielbienia Magnificat; pieśni dziękczynnej Zachariasza Benedictus; narodzenia Chrystusa; odnalezienia w świątyni; misyjnej mocy Jezusowego posłannictwa; zbawiennych nauk płynących z Błogosławieństw; licznych cudów; potrzeby przebaczania; otwarcia się na Boże słowo; znaczenia modlitwy; odpowiedniej hierarchii wartości, a także konieczności czujnego oczekiwania na paruzję; Bożego miłosierdzia i bezgranicznego zaufania Bogu. Ponieważ wszystko to ma wpływ na codzienne życie każdego z nas, warto po ów poradnik duchowego życia sięgnąć jak najszybciej.

 

Niewielka i zarazem bogata w treść książeczka Dziś wypełnia się Słowo stanowi ważne przesłanie dla ludzi wszystkich czasów i narodów. Przeznaczona dla każdego bez wyjątku, jest zaproszeniem do głębokich refleksji nad życiem teraźniejszym i przyszłym. Zamieszczone na końcu streszczenie Ewangelii pozwala uszeregować przemyślenia. Książeczka posłuży szczególną pomocą katechetom, animatorom oraz przewodnikom parafialnych grup biblijnych. Bez wątpienia jednak każdy znajdzie w niej coś zbawiennego dla siebie.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dziś wypełnia się Słowo. Przesłanie Ewangelii według św. Łukasza Bogu się mówi - TAK
ks. Jan Twardowski
Okładka - Dziś wypełnia się Słowo. Przesłanie Ewangelii według św. Łukasza Ziemia utracona
Matteo Spicuglia
Okładka - Dziś wypełnia się Słowo. Przesłanie Ewangelii według św. Łukasza Frunze w meczecie
Cezary Kościelniak
Okładka - Dziś wypełnia się Słowo. Przesłanie Ewangelii według św. Łukasza Królowa Saby
Tosca Lee
Okładka - Dziś wypełnia się Słowo. Przesłanie Ewangelii według św. Łukasza Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów