Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel

Książka jest zagadką dla młodego czytelnika. Rozwija wyobraźnie i wodzi dzieci za noc.
W pewnej szkole dochodzi do serii dziwnych zdarzeń, które mogą doprowadzić do katastrofy. Jedynie trójka dzielnych uczniów może jej zapobiec. Jeśli jesteś małym Sherlockiem Holmesem, albo chciałbyś się stać porucznikiem Colombo, to ta powieść jest właśnie dla ciebie. Rozwiąż zagadkę razem z Blanką, Bernardem i Bajorekiem.

Data wydania - 23 maja 2018
Liczba stron - 96
Kategoria - literatura dziecięca
Ciekawe historie.

Dlaczego w liczbie mnogiej? Dlatego, że to dopiero początek serii o małych detektywach. Historia  jest o tyle fajna, że po prostu jest prawdziwa. Zmuszą małe mózgownice do myślenia i trafnego wykorzystywania informacji. Dla nas dorosłych pewne rzeczy są oczywiste, ale dla małych Sherlocków, jest to pewna gratka. Dobrze zbudowana fabuła, bez niedociągnięć i niepotrzebnych zawiłości.
Same plusy

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Co ułatwia im czytanie? Po pierwsze duże litery, które dziecko w wieku 6 lat przeczyta bez problemu, to samo jest z dostosowaniem atrakcyjnej dla dziecka czcionki i odpowiedni dobór akapitów. Co jest kolejnym plusem – liczba stron. Książka jest krótka, na tyle by nie znudzić młodego czytelnika, ale nie za krótka, by wyczerpać cały temat.

Książka z obrazkami

Co jak co, ale książka ma świetne ilustracje. Książeczki z obrazkami dużo bardziej trafiają do młodych czytelników niż te, w których jest sam tekst.
Jedyny minus, to jak dla mnie mogłyby być kolorowe. Osobiście uważam, że takie bardziej cieszą oko, a na pewno bardziej cieszą dzieci.
Za to ogromnym plusem ilustracji jest to, że nie są przerysowane, nie wypaczają rzeczywistego obrazu oraz są przyjazne dzieciom.
Czasami można złapać się za głowę, co jest przedstawiane w publikacji dla dzieci i w jaki sposób. W tym przypadku można się złapać z zachwytu.

Moja ocena to 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję czytampierwszy.pl

Informacje dodatkowe o Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel:

Kup książkę Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel

Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję polne kwiaty
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję polne kwiaty

Rozszerzenie podstawowej serii "Młodzi Przyrodnicy". Książka idealna do zabrania na spacer i szukania polnych kwiatów. W książce znalazły się opisy kilkudziesięciu...

Młodzi przyrodnicy. Szaty zwierząt. Tom 14
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Szaty zwierząt. Tom 14

W książce ,,Szaty zwierząt" młodzi czytelnicy dowiedzą się, że zwierzęta - podobnie jak ludzie - też zmieniają swoje ,,ubrania". Poczytają o szatach godowych...