Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Filozofia sukcesu, czyli f**k it

John C. Parkin, Gaia Pollini

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2012-03-24
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-246-2912-1
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Kalakirya

Pewnego dnia John C. Parkin i Gaia Pollini postanowili otworzyć w sercu Włoch ośrodek wypoczynkowy, który nazwali „The Hill That Breathes”… Ośrodek ten miał być oazą, w której odwiedzający go goście mieli odnaleźć spokój. I tak też w gruncie rzeczy było – ludzie, którzy do niego trafiali, uczyli się dystansować i uwalniać od tego, co ich w jakikolwiek sposób ograniczało w myśl zasady, na którą składały się dwa proste słowa: „Pieprz to”. Dla jednych zabrzmi dziwacznie, dla drugich całkowicie znajomo…

 

Nie od dziś wiadomo, że ludzie mają tendencję do przesadzania i znajdowania problemów tam, gdzie ich nie ma. Czy aby na pewno jest to tak korzystne? Z całą pewnością nie, a już na pewno nie na dłuższą metę. Więc po co rwiemy sobie włosy z głowy, zamiast wszystko na spokojnie przemyśleć? Przyczyna jest prosta – zbyt poważnie wszystko traktujemy. Książka Filozofia sukcesu, czyli f**k it!, która kryje w sobie niebanalne przesłanie, łamie nasze standardy myślenia – autorzy nawołują do zdystansowania się wobec wszystkiego, co nas martwi i trapi. I jak się okazuje, wcale nie jest to takie trudne! 

 

Filozofia sukcesu to drobna "perełka", która ma wielką moc. Można ją czytać od początku do końca bądź na wyrywki, otwierając na chybił trafił – za każdym razem trafi się prosta rada, która sprawi, że uśmiechniemy się od ucha do ucha. Książka ta przede wszystkim ukazuje, że czasem lepiej jest najzwyczajniej w świecie odpuścić, niż brnąć w coś, co zamiast nas uszczęśliwić, przynosi dodatkowe problemy i zmartwienia. Z całą pewnością znajdą się osoby, które uznają tę książkę za coś absurdalnego i totalnie zbędnego, co kosztuje znacznie więcej niż powinno. Pieprzyć to! Życie jest jedno, a i tak nigdy nie dogodzi się każdemu. Nie ma zresztą takiej potrzeby! Nikt nie ma takiego obowiązku. Tym, którzy chcą przez kilka chwil się pośmiać, bądź którzy pragną sprawić komuś niebanalny prezent z przymrużeniem oka, dając do zrozumienia, żeby nieco spuścili z tonu, z pełną odpowiedzialnością polecam książkę głoszącą nową, lepszą filozofię – Filozofia sukcesu Tym, którzy nie mają poczucia humoru i dystansu do siebie oraz swoich pieniędzy, radzę… poszukać tej książki w bibliotece. Osobom zainteresowanym polecam stronę internetową www.thefuckitlife.com (niestety, dostępną tylko w języku angielskim), a także poprzednią pozycję Johna C. Parkina Filozofia f**k it, czyli jak osiągnąć spokój ducha.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów