Nieznajomy z samolotu

Emily wraz ze ślubu koleżanki. Stojąc w kolejce do odprawy, zostaje bardzo niemiło potraktowana przez pewnego pijanego mężczyznę, a jej bagaż skopany. Pracownicy lotniska dość szybko interweniują, a w ramach rekompensaty kobiety bilet zostaje zmieniony na taki pierwszą klasą. Emily bardzo podoba się takie rozwiązanie, liczy na to, że uda jej się odpocząć. Jednak jak tylko podchodzi do swojego, miejsca okazuje się, że będzie miała przystojnego towarzysza. Początkowo Emily czuje się skrępowana, jednak po niedługim czasie spędzonym na rozmowie zaczynają z sobą flirtować. Podróż mija ciekawie, a ze względu na pogodę i przymusowe nocowanie w Bostonie, spędzają z sobą więcej czasu. Choć nie od razu, w końcu lądują wspólnie w łóżku. Spędzają noc pełną namiętności, jednak rano on nie bierze numeru telefonu. Wychodzi na to, że nigdy więcej się nie spotkają.
Mija rok, a Emily, choć nigdy nie zapomniała mężczyzny z samolotu, ma świadomość, że nigdy więcej się nie zobaczą. Jednak jest w błędzie. Udaje jej się dostać etat w miejscu, do którego składała swoje CV od dawna. Jest bardzo z tego powodu szczęśliwa i nie spodziewa się, że jej szefem będzie mężczyzna, z którym rok wcześniej spędziła upojną noc. Jak zareaguje, kiedy się o tym dowie? Jak potoczy się znajomość tej dwójki? Czy połączy ich coś więcej niż noc z przeszłości i relacja pracownica-szef?

Książka ma prawie 480 stron, czyli nie należy do cieniutkich, a mimo to nawet nie wiem, kiedy ją przeczytałam. Była po prostu świetna, ciekawa, wciągająca, pełna emocji, momentami zabawa. Zdecydowanie spodobały mi się dialogi, które nie były „naciągane”, a także potyczki słowne między bohaterami. W książce znajdziemy sporą dawkę wulgarnych słów. Mnie osobiście to nie przeszkadzało, jednak jeśli ktoś tego nie lubi, książka może mu się nie spodobać.
To historia o przypadkowym spotkaniu, nowej pracy, tajemnicach, pewnym śledztwie, miłości. W książce dużo się dzieje, co sprawia, że nie dało się z nią nudzić.

Bohaterowie dość ciekawi.
Emily to kobieta odważna, uparcie dążąca do celu (od kilku lat starała się o pracę w konkretnym miejscu i nie poddawała się, kiedy nic z tego nie wychodziło), mająca własne zdanie. Czasem popełniała błędy, ale dzięki temu jest bohaterką realistyczną. Osobiście ją polubiłam.
Jeśli chodzi o tajemniczego mężczyznę, z samolotu musicie sami go odkryć, a uwierzcie, jest co odkrywać.

„Nieznajomy z samolotu” to książka, która mnie bardzo się podobała i z przyjemnością ją polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Nieznajomy z samolotu:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-04-06
Tytuł oryginału: The Stopover
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Zobacz opinie o książce Nieznajomy z samolotu

Kup książkę Nieznajomy z samolotu

Mężczyzna z przeszłości
T.L. Swan0
Okładka ksiązki - Mężczyzna z przeszłości

Jednotomowa historia autorki bestsellerowej serii „Bracia Miles”. Ben Statham i Bridget Marx poznali się pięć lat temu, kiedy on był ochroniarzem...

Pan Spencer
T.L. Swan0
Okładka ksiązki - Pan Spencer

Drugi tom serii „Mr” bestsellerowej zagranicznej autorki! Kiedy Charlotte zobaczyła na imprezie Spencera Jonesa, wiedziała, że wpadła w kłopoty...