Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Fotografia aktu. Stylizacja, techniki, oświetlenie

Roger Hicks, Frances Schultz, Steve Luck

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2011-10-25
Kategoria: Fotografia
ISBN: 9788375791785
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Edyta Staniec

Ludzkie ciało od zawsze stanowiło ważny temat dla artystów. Oddać szczególny hołd i uchwycić piękno doskonale potrafili już starożytni w swoich rzeźbach. Dzisiejsza sztuka również nie ucieka od nagości, a wielu fotografów specjalizuje się w fotografii aktu właśnie. Trzech doskonałych fotografów, Roger Hicks, Frances Schultz i Steve Luck postanowiło stworzyć podręcznik dla swoich kolegów po fachu - zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów. Dokonali selekcji fotografii, opatrzyli je komentarzami i instrukcjami, po czym zamieścili je w książce. W ten sposób powstała Fotografia aktu. Stylizacja, technika, oświetlenie.

 

Akty, które odnaleźć można w książce, wykonane zostały w różnych stylach, dzięki czemu szybko zauważyć można, jak bardzo bogata i różnorodna jest to tematyka. I w jak różny sposób można podejść do tematu, w którym -wydawałoby się - wszystko już dawno zostało odkryte i powiedziane. Zdjęcia te mogą stać się inspiracją do poszukiwania własnego, niepowtarzalnego stylu i do eksperymentowania z fotografią.

 

Fotografia aktu... została skonstruowana tak, by każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania, mógł korzystać z wiedzy i porad, jakie można w książce znaleźć. Po pierwsze: dzięki swoistemu instruktażowi – jak korzystać z tej książki. Po drugie: dzięki wprowadzeniu zdjęć, których stopień trudności wykonania jest zróżnicowany. Od najprostszych po bardzo skomplikowane. Część z fotografii można wykonać w warunkach domowych, inne wyłącznie w warunkach studyjnych.

 

Duże ułatwienie dla fotografujących to podanie w przypadku każdego prezentowanego zdjęcia informacji, które umożliwiają wykonanie go we własnym zakresie. Znajdziemy więc informacje techniczne oraz ilustracje wskazujące na sposób oświetlenia. Obok tych danych zamieszczono nazwisko fotografa, modela ze zdjęcia, przeznaczenie fotografii, rodzaj oświetlenia, aranżacje i szereg informacji praktycznych. Zawsze według tego samego schematu, by ułatwić czytelnikowi korzystanie z książki.

 

Poza aktem kobiecym, który jest bardzo powszechny, książka prezentuje też akt męski oraz akty par. Tych jednak jest tu naprawdę niewiele, a szkoda, bo to ogromnie wdzięczny temat, choć chyba ciągle traktowany nieco "po macoszemu" i z większą dozą nieśmiałości, skromności, czy pruderii.

 

Bogactwo stylów, różnorakie koncepcje, odmienne spojrzenie i niecodzienne ujęcie tematów czynią tę tematykę i tę książkę naprawdę różnorodną i inspirującą. Akty, które zobaczyć można w Fotografii aktu... są zdjęciami wysmakowanymi, ukazującymi piękno ludzkiego ciała i - nade wszystko - ogromnie efektownymi. Polecić więc warto ten poradnik wszystkim osobom zainteresowanym tematyką fotografii i szukającym inspirujących zdjęć, by wzbogacić swoje portfolio.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
zuzankawes Linia koment
Przeczytane:2013-06-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów