Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Fotokast w fotografii ślubnej

JENNIFER BEBB

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2011-11-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788375791730
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Edyta Staniec

Zdjęcia ślubne inaczej

 

Nie ma się co czarować: fotografia ślubna wymaga od fotografa sporych umiejętności i dużej elastyczności. Często inwencja fotografa i jego wizja zdjęć z tego ważnego dla młodych małżonków dnia mija się z oczekiwaniami klientów. Często fotografia ta ociera się o granice kiczu. Jak zatem połączyć własną koncepcję i styl z oczekiwaniami młodej pary? To sekret, który chciałoby posiąść wielu fotografujących. Nie stanowi to jednak żadnej tajemnicy dla Steve’a i Jennifer Bebbów, małżeństwa kanadyjskich fotografów. W 2007 roku branża fotograficzna doceniła ich pracę, zaliczając tych dwoje do grona najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Innowacyjność w ich pracy dostrzeżona została przez jeden z cenniejszych periodyków fotograficznych, American Photo. Choć Steve i Jennifer prowadzą Studio Bebb w Vancouver, obecnie wiele podróżują po świecie, kształcąc nowych fotografów i oddając się swojej pasji.

 

Fotokast w fotografii ślubnej Jennifer Bebb to świetna propozycja dla każdego fotografa, lubiącego eksperymenty. To także projekt bogato udokumentowany zdjęciami. Bo jak inaczej pokazać wiele propozycji czy technik autorki, nie korzystając z fotografii? Byłoby to po prostu niemożliwe.

 

Jennifer Bebb uczy od podstaw, na czym polega metoda pracy „opatentowana” przez Studio Bebb. Ale obok prostych i możliwych do wykonania przez każdego prezentacji czy zdjęć autorka poradnika przedstawiła projekty wyłącznie dla tych osób, które parają się zawodowo fotografią ślubną. Wyszła też z założenia, że ta propozycja książkowa przeznaczona jest dla osób mających pojęcie o warsztacie fotograficznym, tak, by nie musiała skupiać się na tłumaczeniu podstawowych kwestii technicznych. Krok po kroku za to opisane zostały zagadnienia dotyczące filmowania, nagrywania dźwięku i edytowania materiału zarejestrowanego podczas uroczystości. Jeśli więc ma się podstawy wiedzy warsztatowej, po książkę tę można sięgnąć śmiało.

 

Choć Fotokast w fotografii ślubnej to głównie propozycja skierowana do zawodowców specjalizujących się w fotografowaniu wesel i ślubów, z pewnością także fotografowie zajmujący się innymi tematami wiele będą mogli skorzystać na lekturze. Sztuka multimedialnego reportażu znaleźć może zastosowanie wszędzie. Ograniczeniem jest jedynie własna wyobraźnia.

 

Autorka omawia zagadnienia, rozpoczynając od spraw najprostszych, a kończąc na tych najtrudniejszych, najbardziej skomplikowanych i wymagających dużego nakładu pracy oraz profesjonalnego sprzętu. Autorka udowadnia, że pomysł na dobry reportaż to połowa sukcesu. Reszta to profesjonalne podejście i własne umiejętności oraz otwartość wobec nowości.

 

Z książki Jennifer Bebb dowiedzieć można się m.in. jak uzupełniać zdjęcia i dźwięk materiałem wideo, w jaki sprzęt i w jakie oprogramowanie warto zainwestować czy też jak przygotować się do samej ceremonii ślubnej i wesela. Poradnik zdradzi również, w jaki sposób dokonać edycji i montażu projektu czy jak go udostępnić i „sprzedać”.

 

Świetnym uzupełnieniem całości jest płyta, zawierająca przykłady połączenia filmów z fotografią i fantastycznych efektów, jakie można uzyskać dzięki zintegrowaniu wielu elementów. Od prostego reportażu aż po reportaż zaawansowany. Od sesji narzeczeńskiej po sesję ślubną. To prawdziwa gratka dla miłośników fotografii i olbrzymi bonus dla nabywców Fotokastu w fotografii ślubnej.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
zuzankawes Linia koment
Przeczytane:2013-12-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów