Okładka książki - Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje

Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2013-03-21
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7773-024-9
Liczba stron: 96
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: justa21

Ocena: 5 (1 głosów)

Frywolitkowe szaleństwo

 

Koronka od zawsze kojarzyła się z elegancją, nostalgią i romantyzmem. Mimo upływu lat, jej popularność nie mija, znajduje ona coraz szersze zastosowanie w naszym życiu. Pojawia się w domach w postaci serwet czy różnego rodzaju ozdób, stanowi też ważny element naszej garderoby, a nawet biżuterii. Frywolitka - bo o niej mowa - zwana jest również koronką czółenkową – określenie to pochodzi od specjalnej metody wiązania węzełków za pomocą czółenek.

 

Tworzenie frywolitek było bardzo modne w XVIII wieku, chociaż prawdziwy rozkwit tej sztuki – bo chyba nikt nie może wątpić, że to prawdziwa dziedzina sztuki – nastąpił dopiero w XIX wieku, kiedy wynaleziono metodę wytwarzania łuków i ząbków, a wzory uległy znacznemu urozmaiceniu, stały się też bardziej wytworne, wręcz misterne.

 

Biorąc po uwagę, że amatorkami frywolitki były rumuńskie królowe Elżbieta i Maria, sięgając po książkę Frywolitki. Biżuteria. Ozdoby. Dekoracje praktyczniewkraczamy na salony. Równie bogate jak niegdyś pałacowe sale oraz zdobienia sukni może być i nasze otoczenie. Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło, autorka wielu książek poświęconych sztukom plastycznym, przenosi czytelników w świat koronek frywolitkowych i zachęca do samodzielnego ich wykonania.

 

Książka jest adresowana nie tylko do osób sprawnie posługujących się czółenkami i pragnących czerpać z publikacji nowe pomysły, ale również dla nowicjuszy, dla których będzie to pierwsze spotkanie z frywolitkami. To również doskonała propozycja dla tych, którzy zajmują się wyrobem biżuterii - dzięki koronkom frywolitkowym będą mogli włączyć do swojej oferty również biżuterię wykonaną właśnie z koronki.

 

Publikacja wydawnictwa RM podzielona jest na dwie części – pierwsza stanowi swego rodzaju samouczek, dzięki któremu poznamy sekrety tworzenia frywolitek oraz ich pielęgnacji. Znajdziemy tu wiele użytecznych informacji i rad, a także wykaz materiałów potrzebnych do rozpoczęcia pracy. Schematy frywolitkowe zostały przedstawione za pomocą symboli, których objaśnienia również zawarto w książce. Liczne zdjęcia przedstawiające sekwencje czynności prowadzących do wytworzenia danego elementu koronki frywolitkowej pozwolą samodzielnie wykonać wiązanie frywolitkowe, kółeczko, pikotkę na kółeczku i wiele innych elementów potrzebnych przy realizacji projektów.

 

Kiedy już poczujemy się na siłach i podejmiemy wyzwanie stworzenia własnoręcznie koronkowego cuda, możemy przejść do części drugiej. Autorka prezentuje ponad dwadzieścia projektów, których wykonanie wyposaży nas nie tylko w ręcznie roniona bransoletkę z koralikami, wiosenne kolczyki czy komplet ślubnych, ale i wniesie radość oraz wyrafinowaną elegancję do naszych domów.

 

Frywolitki. Biżuteria. Ozdoby. Dekoracje to książka pokazująca drogę do rozwoju zainteresowań, a także sposób na otoczenie się delikatnym pięknem koronki frywolitkowej. Staranne wydanie książki koresponduje z pieczołowitością, z jaką zostały stworzone frywolitki, zaś piękne fotografie wydobywają piękno wykonanych przez autorkę ozdób. I choć nikt nie obiecuje, że wykonanie frywolitek będzie proste, to warto włożyć nieco pracy, żeby osiągnąć taki efekt!

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy