Recenzja czytelnika granice.pl

Wojciech Wójcik

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-06-30
Dodał/a recenzję: Marta Zagrajek

To druga powieść w dorobku Wojciecha Wójcika. Obie są napisane w nurcie kryminalnym i umiejscowione w polskich realiach. Za to należy się duży plus, bo w napływie powieści kryminalnych można by mniemać, że nic nie potrafi już urzec swoją oryginalnością. A tu proszę, można się przyjemnie zdziwić i wypełnić sobie kilka wieczorów bardzo przyjemną (choć mrożącą krew w żyłach) lekturą. Wójcik świetnie wstrzelił się zarówno z tematyką, jak i powiązaniem zbrodni z logiką fabularną – nic nie wydaje się naciągane w tej historii.

Choć najnowsza książka Wójcika ma ponad sześćset stron, to jest sprawnie podzielona na części odpowiadające poszczególnym dniom z życia tej zwykłej legionowskiej szkoły. Ten zabieg pozwala czytelnikowi lepiej przyswoić dziejące się w „Garści popiołu” wydarzenia, a autorowi umożliwia dawkowanie informacji i budowanie emocjonalnej więzi z czytelnikiem.

Więcej na zukoteka.blox.pl

kavayee plusminus Linia koment