Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Gdzie idziemy?

Anna-Clara Tidholm

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2009-04-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-60963-34-0
Liczba stron: 28
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Magdalena Galiczek-Krempa

Czy spacer w chłodny i pochmurny dzień może być ciekawy i pełen przygód? Czy podczas krótkiej wycieczki można zobaczyć niesamowite rzeczy i naprawdę miło spędzić czas? Anna-Clara Tidholm w swojej niewielkiej, kierowanej do najmłodszych czytelników książeczce Gdzie idziemy? udowadnia, że każde wyjście z domu to możliwość przeżycia zdumiewających i niecodziennych przygód. 

Przed wyjściem z domu, zwłaszcza w dzień, gdy aura raczej nie sprzyja, warto pamiętać o założeniu ciepłych ubrań i kaloszy. Potem zarówno cel wyprawy, jak i cuda, jakie napotkamy na swojej drodze, zależą już tylko od możliwości naszej wyobraźni. Droga wiodąca do celu może być kręta, wąska, szeroka, może prowadzić z górki lub pod górę. Może być pełna tajemniczych zakrętów, ale może także być całkiem prosta. Co znajduje się za zakrętem? A co czyha za wzniesieniem? Zjawisk, jakie czekają na małego odkrywcę, nie sposób wymienić czy opisać. Można ich doświadczyć jedynie na pełnym przygód spacerze.

Gdzie idziemy? to jednak nie tylko niezwykla opowiastka o walorach i zaletach długich spacerów. To książeczka, którą warto i którą powinno wziąć ze sobą każde dziecko, wybierające się nawet na krótką przechadzkę. Dzięki kartonowym stronom, pokrytym chroniącą przed zabrudzeniami folią, książeczka może na stałe zagościć w podręcznym bagażu, przymocowanym do spacerowego wózeczka. Podczas takiej przechadzki maluch, trzymając w rękach kolorową książeczkę, nigdy nie będzie się nudził. A podczas postojów, czy to siedząc w wózku, czy wraz z mamą na parkowej ławce, może przeglądać kolorowe obrazki i słuchać krótkiej opowieści, przedstawionej na kartach książeczki.

Książka Anny-Clary Tidholm kierowana jest do najmłodszych, nie potrafiących jeszcze czytać dzieci. To publikacja, która w równej mierze stać się może narzędziem edukacyjnym i znakomitą, wartościową zabawką. Wspólna lektura rodzica wraz z dzieckiem, pokazywanie i tłumaczenia obrazków, prośba o wskazywanie konkretnych postaci czy przedmiotów, a także doskonały pretekst do rozpoczęcia nauki liczenia (na stronach książki znajdują się często rysunki przedmiotów czy zwierząt w liczbie mnogiej: cztery psy, trzy samochody, sześć kaczek) to znakomity sposób na naukę przez zabawę.

Gdzie idziemy? to jedna z pierwszych książeczek, jakie powinny znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Kolorowe, niezwykle proste rysunki rozwijają wyobraźnię i skłaniają dziecko do wykonywania własnych ilustracji. Prosty, zamieszczony w publikacji tekst może być przez rodzica dowolnie rozwijany czy modyfikowany - tak, by każdego dnia kształtować i uczyć malucha nowych rzeczy. Dodatkowo Gdzie idziemy? to gwarancja niezapomnianych i pełnych przygód fascynujących spacerów, na które dzieci czekać będą z wytęsknieniem.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Kasiaaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Klasyka! Te książeczki powinien mieć każdy maluch.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
madak Linia koment
Przeczytane:2013-04-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2013 roku,Książki dla dzieci,
break
Okładka - Gdzie idziemy? Zlatko, Beza i złodziej
Moni Nilsson, Elin Lindell
Okładka - Gdzie idziemy? Tajemnica więzienia
Martin Widmark, Helena Willis
Okładka - Gdzie idziemy? Pomelo podróżuje
Ramona Bădescu, Benjamin Chaud
Okładka - Gdzie idziemy? Doris ma dość
Pija Lindenbaum
Okładka - Gdzie idziemy? Urodziny Alberta
Gunilla Bergström
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów