Recenzja książki: Głowa do góry! Krótki podręcznik przetrwania

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Współżycie międzyludzkie wymaga odpowiednich postaw i zachowań. Ponieważ jednak każdy z nas jest inny, zdarza się, że drażni nas czyjeś postępowanie. Reagujemy wtedy gniewem lub wybuchem złości. Książka Głowa do góry! Krótki podręcznik przetrwania to skarbnica wiedzy, z której możemy się bardzo wiele nauczyć. Jest to sprawa niezwykle ważna, bowiem odpowiednia reakcja w krytycznym momencie pomoże przełamać opór i przetrwać kryzys. Wraz z owcą Wiktorią rozpocznijmy więc kurs natychmiastowej pomocy. Claudia Croos-Müller proponuje zastosować metodę wysiłku fizycznego, pozwalającego ciału wpływać na emocje (metoda Body2Brain). Taki system kończy się powodzeniem wskutek przesłania informacji bezpośrednio z ciała do mózgu. Dlatego warto skorzystać z porad zaprezentowanych w książeczce.

Wiktoria jako „owca-w-dobrym-nastroju” z wielką cierpliwością uczy czytelnika błyskawicznych ćwiczeń, zapewniających energię i dobre samopoczucie: (głowa do góry, pierś do przodu, wciąganie powietrza, ziewanie, wymachy ramion, przeciąganie i wyciąganie się, stanie w rozkroku, kręcenie biodrami, tupanie, mruczenie, uśmiechanie się oraz siedzenie w rozkroku). Wszystkie są proste, łatwe i szybkie w wykonaniu, nie wymagają specjalnego miejsca, wyszukanego stroju ani ogromnego nakładu czasu. Ułożone w odpowiedniej kolejności, pozwolą na osiągnięcie zaplanowanych rezultatów. Każde ćwiczenie zaopatrzone jest w szczegółowe wyjaśnienia dotyczące powodów jego zastosowania, anatomii i fizjologii poszczególnych narządów i odcinków ludzkiego ciała, a także sposobów realizacji.

Ogólne wiadomości zostały pogrupowane w wiele części. Niektóre zapisano kolorowym drukiem (w zależności od stopnia ważności), inne umieszczono w ramkach. Zabawne kolorowe ilustracje autorstwa Kai Pannen przedstawiają owcę Wiktorię podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Pomaga to czytelnikowi prawidłowo wykonać zalecane czynności, co z kolei ma wpływ na osiągane rezultaty. Niewielki format książeczki ułatwia korzystanie z niej w różnych miejscach. Twarda okładka pozwala na jej użytkowanie bez obaw o szybkie zniszczenie. Dodatek stanowi spis innych pozycji książkowych, służących dalszemu zgłębieniu tematu, niestety, tylko w języku niemieckim.

Książeczka Głowa do góry! Krótki podręcznik przetrwania, została opublikowana nakładem Wydawnictwa Media Rodzina. Przeznaczona jest dla każdego bez wyjątku, bowiem wszyscy otoczeni jesteśmy ludźmi, nie zawsze przejawiającymi prawidłowe postawy i zachowania. Umiejętność pokojowego rozwiązywania konfliktów jest nie lada sztuką, której z łatwością możemy się nauczyć, korzystając z porad owcy Wiktorii.

Kup książkę Głowa do góry! Krótki podręcznik przetrwania

Zobacz opinie o książce Głowa do góry! Krótki podręcznik przetrwania
Śpij dobrze! Krótki podręcznik przetrwania
Claudia Cross-Müller0
Okładka ksiązki - Śpij dobrze! Krótki podręcznik przetrwania

Genialne recepty na dobry sen! Śpisz czy się męczysz? Nie możesz zasnąć, choć czujesz zmęczenie? A może budzisz się po chwili i przez resztę nocy przewracasz...