Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Grafika dla smyka - zwierzaki. Kropkowanki dla dzieci

Małgorzata Wójtowicz

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2012-10-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7850-075-9
Liczba stron: 108
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

W rozwoju dziecka dużą rolę odgrywa koordynacja wzrokowo-ruchowa, czyli umiejętność łączenia tego, co widzą oczy z tym, co wykonują dłonie. By jej zakres był adekwatny do wieku, potrzebna jest stała kontrola, mająca na celu dobór – w razie potrzeby – odpowiednich zadań, niwelujących braki, będące powodem zaburzeń w pisaniu, rysowaniu, manipulowaniu przedmiotami oraz wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych. Ponieważ u dzieci w wieku przedszkolnym zaburzona koordynacja wzrokowo-ruchowa objawia się małą precyzją ruchów i trudnościami podczas wykonywania prostych zadań, oficyna Impuls zadbała o rozwój najmłodszych, proponując im odpowiednio skonstruowany zestaw.


Ćwiczenia opracowane przez Małgorzatę Wójtowicz obejmują kropkowanki przedstawiające sylwetki zwierząt, dających się poznać w różnych środowiskach przyrodniczych. Obok doskonale wszystkim znanych zwierząt domowych znalazły się również takie, które zamieszkują inne szerokości geograficzne: łatwo będzie dziecku rozpoznać owieczkę, konika, wiewiórkę, psa, niedźwiadka, jeża czy koguta, trudniej natomiast te zwierzęta, których nie zna z wizyt w ogrodzie zoologicznym, książek czy telewizji. W tym miejscu warto dodać, że ideałem byłoby, gdyby każda z kart pracy została opatrzona odpowiednim komentarzem. Ponieważ jednak tak się nie stało, zadaniem rodziców, nauczycieli i wychowawców jest wyjaśnienie dziecku szczegółów dotyczących środowiska naturalnego, w którym żyją poszczególne zwierzęta.


Książka Grafika dla smyka - zwierzaki przeznaczona jest dla przedszkolaków oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Szkice są duże i dopracowane. Obok wykropkowanych sylwetek (ssaki, gady, płazy, owady, ptaki, ryby) znalazły się kształty (również wykropkowane) środowisk ich życia. Wystarczy dziecko zaopatrzyć w dobrze naostrzony ołówek oraz czuwać nad prawidłowym przebiegiem podjętych przez niego czynności. Rodzic, którego celem jest troska o wszechstronny rozwój dziecka, ma okazję przybliżyć mu pozostałe informacje związane z rozwojem i życiem poszczególnych gatunków.


Publikacja oficyny Impuls warta jest polecenia. Zaproponowane zadania Małgorzaty Wójtowicz bez wątpienia doskonale spełnią swoją rolę: łączenie kropek w konkretne kształty jest bowiem skuteczną metodą ćwiczenia staranności, dokładności oraz cierpliwości - szczególnie wtedy, gdy zadanie wymaga od dziecka dłuższego skupienia uwagi. Większy format książki i pogrubiona okładka stanowią dodatkowy atut. Czas spędzony przy pracy z publikacją z pewnością nie będzie stracony.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów