Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Grzesznicy i święci

Michael Seed, Noel Botham

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2011-09-13
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7502-274-2
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Otaczający nas świat kryje w sobie nieogarnione bogactwa. Piękno przyrody, ludzkie emocje oraz wydarzenia dnia codziennego: wszystko to ma bezpośredni wpływ na działania każdego z nas. W książce Grzesznicy i święci skromny, franciszkański zakonnik zwany „księdzem gwiazd”, przywołuje wspomnienia dotyczące ludzi znanych i lubianych (być może - przez niektórych - nie lubianych). W interesujący sposób opowiada o spotkaniach z tymi, którzy w większym lub mniejszym stopniu wywierają wpływ na nasze życie.

 

Michael Seed wprowadza czytelnika w świat interesujących miejsc Wielkiej Brytanii. Wraz z autorem udajemy się więc do Zamku Windsor, gmachu Brytyjskiego Parlamentu, Sali Tronowej Domu Arcybiskupiego oraz Katedry świętego Pawła. Uczestniczymy we Mszy Świętej odprawianej przy Downing Street. Mamy również okazję ustosunkować się do kontrowersyjnych fragmentów homilii, wygłoszonej w Katedrze Westminsterskiej podczas pogrzebu księżnej Diany. Stajemy się słuchaczami interesującej dyskusji z królową Elżbietą II, dotyczącej masowego przejścia duchownych anglikańskich do Kościoła katolickiego.

 

Osobistości przedstawione na kartach Grzeszników i świętych są niezwykle interesujące. Przestają być tajemnicą skonfundowany kardynał, arcybiskup „Fasola” i naga podpalaczka. Zostaje wyjaśniony sekret zszokowanych baronowych i brudnej księżnej, a także - oddany ostatni hołd dla „Srebrnego Lisa”. Czytelnik dowiaduje się również, w jaki sposób książę Andrzej został wystawiony do wiatru. Ciekawostką są wspomnienia Michaela Seeda dotyczące nietypowych ślubów, udzielanych członkom mafii, gwiazdom filmowym oraz innym ważnym osobistościom.

 

Wydarzenia (obejmujące okres dwudziestu pięciu lat), które stały się udziałem „księdza gwiazd”, zostały czytelnikowi przekazane w sposób zabawny, barwny i interesujący. Większość z nich wywołuje uśmiech na twarzy (niektóre nawet gromki śmiech). Od pierwszej strony lektury uderza prostota i zarazem odwaga skromnego franciszkanina, któremu niestraszne były uciążliwe chwile kapłańskiej posługi. Ten, który głosił Dobrą Nowinę o zbawieniu wszystkim, z którymi się spotykał, jest przykładem działania dla każdego z nas.

 

Grzesznicy i święci pokazują drogę do ostatecznego celu. Zamiarem Wydawnictwa Promic, oddającego w ręce czytelnika wspomnienia Michaela Seeda, było zachęcenie odbiorców do podjęcia trudu dobrego życia. Warto pamiętać, że wysiłek się opłaci, bowiem świętość to zaproszenie, a każdy kolejny dzień jest darem i szansą.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anoola Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów