Wilczy gang i inne opowieści Kazimierza Nóżki

Tom 2 cyklu Inne historie Kazimierza Nóżki

Bieszczady to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, tam można wypocząć jak nigdzie indziej i zobaczyć tak piękne widoki, że będzie chciało się tam zostać na zawsze.
Marcin i jego kolega Krzysiek wybierają się w Bieszczady w odwiedziny u Kazimierza Nóżki, tam polski leśnik oprowadza ich po lasach i opowiada ciekawe historie, jakie mu się w życiu przydarzyły. Już w pierwszym rozdziale poznajemy uroczą niedźwiedzice Age oraz jej dzieci Grzesia i Lesia, oraz kolejne młode Jasia i Małgosie, leśnik opowiada o nich tak, jakby to nie były duże, groźne zwierzęta a jego przyjaciele. Dalej robi się coraz ciekawie, dostajemy tutaj ogrom Bieszczad i moc ciekawych opowieści o człowieku, którego pasja stała się całym życiem.
Ta książka zdecydowanie ma w sobie swojski klimat, bije od niej spokój i harmonia, od samego początku czułam się jakbym tam była z bohaterami i zwiedzała Bieszczady z grupą przyjaciół. Oprócz tego, że dostajemy dużo ciekawostek to również mamy tutaj naukę jak zachowywać się w górach, leśnik przestrzega przed zostawianiem śmieci, ponieważ przyciągają one zwierzęta oraz zaśmiecają środowisko, każdy z nas chce zwiedzać piękne miejsca, a nie co chwila patrzeć na butelki i plastikowe opakowania. Takie zachowanie niestety można spotkać wszędzie, ludziom ciężko zabrać z powrotem śmieci, które sami przynieśli, nie za dobrze to o nich świadczy i mam nadzieję, że kiedyś zmienią swoje zachowanie.
Oprócz tego, że mamy tutaj dużo opowiadań mamy też wiele cudownych grafik, zdjęcia są naprawdę piękne i każde jest odpowiednio podpisane tak, żeby czytelnik wiedział, co na nim jest, ja oglądałam je już kilka razy, a nawet poszukałem też innych zdjęć tych fotografów.
Czytając, aż żałuję, że nie mam części pierwszej, muszę ją koniecznie zdobyć, bo historie z Bieszczad według Kazimierza Nóżki są tak piękne, że chce poznać ich jeszcze więcej, a widoki tak cudowne, że ma się je ochotę zobaczyć na żywo.

Informacje dodatkowe o Wilczy gang i inne opowieści Kazimierza Nóżki :

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Data wydania: 2020-06-17
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-66242-38-8
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: zwierzęta zdjęcia Kazimierz Nóżka las Bieszczady opowieści leśniczy leśne zwierzęta turyści w lesie

Zobacz opinie o książce Wilczy gang i inne opowieści Kazimierza Nóżki

Kup książkę Wilczy gang i inne opowieści Kazimierza Nóżki

Dusza puszczyka i zaskakujące historie Kazimierza Nóżki
Marcin Szumowski0
Okładka ksiązki - Dusza puszczyka i zaskakujące historie Kazimierza Nóżki

OSTATNIA CZĘŚĆ BESTSELLEROWEJ TRYLOGII O BIESZCZADACH Marcin Szumowski w towarzystwie Kazimierza Nóżki zabiera Czytelników w podróż przez fascynujący...

Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki
Marcin Szumowski 0
Okładka ksiązki - Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki

Wszyscy chyba znają historie, jak leśniczy Kazimierz Nóżka ratował niedźwiadki przed wilkami? Albo rozmawiał z niedźwiedziami Grzesiem i Lesiem...