Przyjaciółki na zawsze

PRZYJACIÓŁKI NA ZAWSZE
Shannon Hale, LeUyen Pham

"Przyjaciółki na zawsze" to trzeci tom serii "Przyjaciółek".
Jest to komiks, który autorki stworzyły w oparciu o własne wspomnienia i przeżycia.
Ósma klasa to nie przelewki. To bardzo skomplikowane problemy, potrzeba akceptacji i bycia w grupie tych "lubianych".
Sara jest w ósmej klasie, wszystko się zmienia, rówieśnicy zaczynają umawiać się na randki. Ona takiej propozycji jeszcze nie dostała, mimo to stara się być szczęśliwa. Niestety nie czuję się ze sobą dobrze. Ma wrażenie, że czego nie dotknie to wszystko jest przeciwko niej.
Czy uda jej się być szczęśliwą? Czy musi się zmienić by zadowolić innych?
Zwykle do komiksu rodzice podchodzą dosyć sceptycznie traktując to jako rysunkową historyjkę.
Uważam, że od czasów pierwszych znanych mi komiksów dużo się zmieniło i w bardzo wielu przypadkach niosą one ze sobą walory edukacyjne i motywujące.
Historia dziewczynki, która chce być lubiana, akceptowana. Dla każdego dziecka przychodzi moment, kiedy to akceptacja rówieśników staje się najważniejsza.
Autorki świetnie przedstawiły, że każdy zasługuje na to co najlepsze. Pod płaszczykiem zabawnych historii, pełnych humoru i empatii młody czytelnik może doszukać się siebie samego. Ta dziewczynka, która jest cicha i niezauważana dzięki takiej prostej formie jaka jest komiks może stać się odważniejsza, poczuć siłę, iść prosto przed siebie nie patrząc na to, że ktoś jej nie lubi.
Nie zmienia to faktu, że duża rola jest w tym też nas jako rodziców. Polecam przeczytać samemu, może to początek waszej wspólnej rozmowy.
Książka stała się bestsellerem New York Timesa, co uważam za w pełni zasłużony tytuł.
Szczerze polecam nie tylko jako czytelnik, ale jako rodzic.
Autorki wykonały kawał dobrej roboty.
Dodatkowo książka jest ślicznie wydana, a dialogi są napisane literami drukowanymi. Co jest dużym plusem dla młodszego czytelnika.

Informacje dodatkowe o Przyjaciółki na zawsze:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Friends Forever
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Graphic novel / Comic book: school / college life bóg

Zobacz opinie o książce Przyjaciółki na zawsze

Kup książkę Przyjaciółki na zawsze

Prawdziwe przyjaciółki
LeUyen Pham0
Okładka ksiązki - Prawdziwe przyjaciółki

Gdy najlepsi przyjaciele nie są na zawsze... Shannon i Adrienne były najlepszymi przyjaciółkami od dzieciństwa. Ale pewnego dnia Adrienne zaczyna...

Prawie perfekcyjny Kociorożec
LeUyen Pham0
Okładka ksiązki - Prawie perfekcyjny Kociorożec

Nowa zachwycająca książka autorek ,,Kici tyci Kociorożca", która celebruje magię przyjaźni i piękno niedoskonałości. Jednorożec jest doskonały. Każdy...