Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Gwiazda Anioła

Jennifer Murgia

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-06-14
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-241-3994-1
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: ZaczytanaMery

Chyba każdy choć raz w życiu zastanawiał się, czy anioły naprawdę istnieją? Czy każdy ma swojego niebiańskiego stróża, który chroni i pomaga mu w trudnych sytuacjach? Czy te skrzydlate istoty są realne, czy są to tylko wytwory naszej wyobraźni? Istnieje wiele legend, opowieści i historii o aniołach w przeróżnych postaciach, a jedną z nich przedstawia czytelnikom Jennifer Murgia w książce Gwiazda anioła.

 

Siedemnastoletnią Teagan McNeel wychowuje matka. Ojciec zniknął bowiem w niewyjaśnionych okolicznościach, gdy dziewczyna była jeszcze małym dzieckiem. Nastolatka, przez wszystkich w szkole uważana za dziwadło, jest obiektem nieustannych drwin i uszczypliwych komentarzy. Nie ma znajomych ani powodzenia u chłopaków. Nikt, poza Claire, jej jedyną przyjaciółką się nią nie interesuje. Jakby tego było mało, od dzieciństwa towarzyszą jej przerażające koszmary, w których widzi przyprawiające o gęsią skórkę, wpatrujące się w nią oczy kogoś ukrytego w mroku. Do tego słyszany niemal każdej nocy łopot skrzydeł utwierdza ją w przekonaniu, że coś złowrogiego i niebezpiecznego skrywa się w ciemności.

 

Pewnego dnia w szkole pojawia się nowy, przystojny i tajemniczy chłopak, Garreth Adams. Bardzo szybko staje się on centrum zainteresowań całej szkoły. Teagan nie może wprost uwierzyć, gdy okazuje się, że jest jedyną dziewczyną, którą interesuje się sam Garreth. Nastolatka jest bardzo szczęśliwa, jednak przeczuwa, że coś jest nie w porządku. Coś kryje się za tą całą sytuacją. Nie myli się i tym razem. Okazuje się bowiem, iż Garreth jest jej aniołem stróżem, który przybył na Ziemię w ludzkiej postaci, aby przekazać jej jak najwięcej wiedzy i siły potrzebnej do pokonania Hadriana – mrocznego anioła. Czy Teagan uda się przezwyciężyć lęki i pokonać ciemność? Czy ulegnie urokowi i hipnotyzującemu spojrzeniu Hadriana? Którego z aniołów uratuje? Jej anioła stróża, czy anioła ciemności, w którym dostrzeże stłamszone dawno temu dobro?

 

Jennifer Murgia stworzyła bardzo interesującą i wciągającą historię miłosną, która odzwierciedla marzenia niejednej nastolatki. I chociaż tematyka aniołów jest ostatnimi czasy dość powszechna, książka dostarcza wielu wrażeń. Jest pełna napięcia. Walka dobra ze złem, a w środku tego wielkiego konfliktu główna bohaterka, która będzie musiała dokonać bardzo trudnego wyboru. Okazuje się bowiem, iż ciemność i światło mogą być równie intrygujące.

 

Gwiazda anioła pozytywnie zaskakuje. Polecić ją warto nie tylko fanom fantastyki czy aniołów, ale wszystkim, którzy chcą spędzić przyjemne chwile przy ciekawej lekturze. Można być pewnym, że ci, którzy po lekturę sięgną, z niecierpliwością wyczekiwać będą na kolejną część cyklu.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
oczajdusza plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Mile czytadło... w sam raz na wakacje
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sejna Linia koment
Przeczytane:2014-06-19, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
jelissa Linia koment
Przeczytane:2011-12-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
glaadys Linia koment
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Gwiazda Anioła Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Gwiazda Anioła Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Gwiazda Anioła Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Gwiazda Anioła Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Gwiazda Anioła Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów