Okładka książki - Dozownik wesołości

Dozownik wesołości

Wydawnictwo: Seven
Data wydania: 2012-04-26
Kategoria: Inne
ISBN: 9788387153434
Liczba stron: 44
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (1 głosów)

Zdarza się, że wesołość mylona jest z wesołkowatością, charakteryzującą się podwyższeniem nastroju, uczuciem beztroski oraz bezmyślnymi żartami. Występują wówczas gwałtowne reakcje na bodźce, wysoki poziom szczegółowości, brak hamulców, a także żywa reakcja na ton głosu i wypowiadane słowa. Wesołość – o jakiej mowa w Dozowniku – daleka jest jednak od wesołkowatości, natomiast zauważyć w niej można ścisłe powiązanie z radością, co – biorąc pod uwagę trudy współczesnych czasów – staje się naglącą potrzebą człowieka XXI wieku. Ową priorytetową konieczność dostrzegło Wydawnictwo Seven, które opublikowało niewielką książeczkę, ułatwiającą zagłębienie się we wszystko, co składa się na życie piękne, szczęśliwe i szlachetne.


Do rąk czytelnika została oddana książeczka, do złudzenia przypominająca poziome pudełko z chusteczkami higienicznymi. W jej wnętrzu ukryto prawdziwy skarb: na kilkunastu kartach wypisano refleksje, niezawodnie przyczyniające się do utrzymania doskonałej kondycji oraz wewnętrznej harmonii. Warto pamiętać, że praktyczne zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas znajdą przemyślenia głębokie, uspokajające, przywołujące miłe wspomnienia i pozwalające zapomnieć o tym, co boli. Na kartach zostały rozmieszczone wzajemnie uzupełniające się tekst i delikatne grafiki, które - opatrzone cytatem (przy każdym podano autora) - skutecznie zapadają nie tylko w pamięć, ale przede wszystkim - w serce. Całość utrzymana jest w tonacji pomarańczowo-niebieskiej.

 

Tak więc godna polecenia jest recepta na udany dzień, propozycja uzdrawiającego powrotu do czasów beztroskiego dzieciństwa, zachęta do wytrwania w dobrym, mimo mnożących się przeciwności, a także pochwała ciszy, dostrzeżenie mocy przyjaźni oraz usprawiedliwienie odrobiny szaleństwa. Nie brakuje w publikacji sprawdzonych mądrości życiowych, interesujących obietnic i prostych rozwiązań. Wśród przemyśleń zagościło również ponadczasowe życzenie szybkiego odnalezienia wiary w samego siebie. Wszystko to sprawia, że ludzkie tęsknoty stają się możliwe do zaspokojenia, a plany i zamierzenia łatwiej jest zrealizować. W książeczce zamieszczono przysłowia oraz życiowe mądrości autorstwa ludzi znanych i szanowanych: Arystotelesa, Khalila Gibrana, Johanna Wolfganga von Goethego i wielu innych.


Dozownik wesołości to książeczka przeznaczona dla każdego bez wyjątku, bowiem wszystkim potrzeba delikatnych słów pełnych optymizmu. Niewielki format pozwala na umieszczenie jej nawet w torebce. Jedno jest pewne: warto z Dozownika wesołości czerpać systematycznie i wytrwale. Spojrzenie na życie z głębszej perspektywy pokazuje, że warto się postarać, by osiągnąć bezcenne szczęście.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Malowanki na dzień dobry (#1). Kolory Miłości
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Malowanki na dzień dobry (#1). Kolory Miłości

Szał kolorowania dla dorosłych to nowy sposób na relaks, odstresowanie, przyjemność, ambicje twórcze. Przywędrował do Polski z Zachodu, gdzie...

Mój kucyk Pony. Najpiękniej jest w Ponyville. Książka i audiobook
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Mój kucyk Pony. Najpiękniej jest w Ponyville. Książka i audiobook

Przygody ukochanych bohaterów w najbardziej przyjaznej dzieciom formie: książce do słuchania, czytania i oglądania. Mistrzowska interpretacja...

Reklamy