Okładka książki - Pampiludki i Królestwo Niebieskie

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: Dorota Józefiak

Pampiludki to niezwykle grzeczne, urocze maluchy, które żyją w niewielkiej krainie zwanej Pampilią. Znajduje się ona na szarym końcu Nie-Wiadomo-Gdzie, a zamieszkują ją osobniki, dla których bardzo ważna jest rozmowa z Bogiem. Każdy mieszkaniec ma w swoim domku Orare - malutką skrzyneczkę do modlitwy, z której bije olśniewające światło. Główni bohaterowie książeczki to Gideon i Alimemek, a także piesek Tup-tup. Oprowadzają oni czytelnika po swojej krainie, a także uczą, jaką rolę odgrywa Bóg w życiu małego Pampiludka. Każda ich przygoda rozpoczyna się od wersu modlitwy "Ojcze nasz", którą młodzi przyjaciele starają się krok po kroku wytłumaczyć. I tym samym podczas rozwiązywania krzyżówki podkreślają wagę słowa "Ojciec" i uświadamiają, że mieszka on w niebie. Tłumaczą też, czym jest "chleb powszedni", co znaczy wers "odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom", czym jest wola i jakie znaczenie ma słowo "Amen". Treści religijne przeplatają się z wydarzeniami z dnia powszedniego, a bohaterowie książeczki uczą się wiary, doświadczając dobra, którym obdarowuje ich Bóg.

Książka pokazuje, jak ważna jest modlitwa w życiu każdego człowieka - w końcu pomaga ona dostać się do Królestwa Niebieskiego, chroni od pokus, a także oczyszcza z poczucia winy i ze smutku, kiedy przeprosi się drugą osobę za swoje przewinienia.

Najpiękniejsza część książki to jednak rozdział, który mówi o przebaczeniu. Chłopcy kłócą się, bo jeden z nich oszukuje podczas gry. Rozchodzą się do swoich domów, ich serca przemieniają się w kamienie, a buteleczki z winą stają się czarne i trudne do opróżnienia. Dopiero szczere przeprosiny i przebaczenie sprawia, że zarówno serca, jak i buteleczki znowu są kryształowe.

Opowieść o Pampiludkach napisana została prostym, przystępnym, zrozumiałym dla najmłodszych czytelników językiem, stąd dzieciom łatwo będzie przyswoić zaprezentowane w niej treści. Czytelnicy uczą się najważniejszej modlitwy - nie tylko jej treści, ale też przesłania, jakie niesie. Dodatkowo poznają, czym jest dobro, jak należy dbać o przyjaźń, co się dzieje z naszym sercem, kiedy się złościmy, jaką magią jest wybaczenie i przepraszanie oraz jaką rolę odgrywa Bóg w naszej codzienności. Modlitwa zostaje tu przedstawiona w sposób zgodny z wiarą, czyli jako codzienna rozmowa z Bogiem, która ma cudowną moc sprawczą.

Pampiludki i Królestwo Niebieskie Asi Olejarczyk to przepięknie wydana, pełna kolorowych ilustracji książka, której zaletą jest zarówno sprawnie prowadzona fabuła, jak i mądry przekaz treści katolickich. Przeniesienie akcji do zmyślonej krainy pobudza ciekawość dzieci, a treść może prowokować dodatkowe pytania. Opowieść ta daje też rodzicom możliwość rozmowy z najmłodszymi na temat wiary, modlitwy, postępowania zgodnie z sumieniem, przepraszania i walki z pokusami.

Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2016-07-10, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Pampiludki, to niezwykle grzeczne i urocze maluchy, które żyją w niewielkiej krainie  zwanej Pampilią. Znajduje się ona na szarym końcu Nie-Wiadomo-Gdzie, a zamieszkują ją osobniki, dla których bardzo ważna jest rozmowa z Bogiem. Każdy mieszkaniec ma w swoim domku Orare - malutką skrzyneczkę do modlitwy, z której bije olśniewające światło. Główni bohaterowie książeczki to Gideon i Alimemek, a także piesek Tup-tup. Oprowadzają oni czytelnika po swojej uroczej krainie, a także uczą, jaką rolę odgrywa Bóg w życiu małego Pampiludka. Każda ich przygoda rozpoczyna się od wersu modlitwy "Ojcze nasz", którą młodzi przyjaciele starają się krok po kroku wytłumaczyć. I tym samym podczas rozwiązywania krzyżówki podkreślają wagę słowa "Ojciec" i uświadamiają, że mieszka on w niebie. Tłumaczą też czym jest "chleb powszedni", co znaczy wers "odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom", czym jest wola i jakie znaczenie ma słowo "Amen". Treści religijne przeplatają się z wydarzeniami z dnia powszedniego, a bohaterowie książeczki uczą się wiary doświadczając dobra, którym obdarowuje ich Bóg.

Książka pokazuje, jak ważna jest modlitwa w życiu każdego człowieka. W końcu pomaga ona dostać się do Królestwa Niebieskiego, chroni od pokus, a także oczyszcza z poczucia winy i ze smutku, kiedy przeprosi się drugą osobę za swoje przewinienia.
Najpiękniejszy rozdział, to rozdział, który mówi o przebaczeniu. Chłopcy kłócą się, bo jeden z nich oszukuje podczas gry. Rozchodzą się do swoich domów, ich serca przemieniają się w kamienie, a buteleczki z winą robią się czarne i trudne do opróżnienia. Dopiero szczere przeprosiny i wybaczenie sprawia, że zarówno serca, jak i buteleczki znowu są kryształowe.
Opowieść o Pampiludkach napisana została prostym i przystępnym dla najmłodszych językiem, dlatego treść w niej zawarta jest łatwo przyswajalna dla dzieci. Uczą się one najważniejszej modlitwy - nie tylko jej treści, ale też przesłania, które niesie. Dodatkowo poznają, co to dobro, jak należy dbać o przyjaźń, co się dzieje z naszym sercem, kiedy się złościmy, jaką magią jest wybaczenie i przepraszanie i jaką rolę odgrywa Bóg w naszej codzienności. Modlitwa zostaje tu przedstawiona w sposób zgodny z wiarą, czyli jako codzienna rozmowa z Bogiem, która ma magiczną moc sprawczą.
"Pampiludki i Królestwo Niebieskie" Asi Olejarczyk to przepięknie wydana, pełna kolorowych ilustracji książka, której zaletą jest zarówno ładnie prowadzona fabuła, jak i mądry przekaz treści katolickich. Przeniesienie akcji do zmyślonej krainy pobudza ciekawość dzieci, a treść może prowokować dodatkowe pytania. Opowieść ta daje też rodzicom możliwość rozwinięcia zagadnień wiary, modlitwy, postępowania zgodnie z sumieniem, przepraszania i walki z pokusami.

Trzy kropki
Asia Olejarczyk0
Okładka ksiązki - Trzy kropki

Trzy niesforne kropki uwielbiają figle i psoty. I naprawdę potrafią nieźle narozrabiać. Jeszcze chwila, a rozbiegną się po wszystkich stronach książki...

Pampiludki na szlaku szczęścia
Asia Olejarczyk0
Okładka ksiązki - Pampiludki na szlaku szczęścia

"– Już nie mogę się doczekać! – Alimemek przestępował z nogi na nogę. To już dziiiś, już dziiiś! – cieszył się Gideon. Tup-tup skakał...