Osobni

Uwielbiam takie powieści, które są tak realne i prawdziwe jak samo życie. Jedna z tych powieści, gdzie chcemy poznać ciąg dalszy losów bohaterów najlepiej od razu.

Akcja toczy się beskidzkiej wiosce o pięknej nazwie Rycerska. Główni bohaterowie, których nie da się nie polubić to Mateusz, Kinga i Tymek.

Mateusz to prawie 50-letni singiel, pracownik korporacji, który lubi imprezowy styl życia.

Kinga, lubi amatorskie biegi, ale w mieście nie ma czasu dla siebie. Totalnie oddana pracy, po wizycie u lekarza, który diagnozuje jej wczesną menopauzę, postanawia o siebie zadbać z dala od miejskiego zgiełku.

Tymek, to 10-latek, który kocha bieganie i robi to chyżo. Sierota, którego wychowuje babcia góralka twardą ręką.

Czy losy tej trójki mogą się ze sobą spleść? Niestety jak to w życiu nic tutaj nie jest takie proste.

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się że tak mnie zaczaruje autorka. Totalnie jestem zauroczona tą historią, jej bohaterami i cała malowniczą okolicą, w której toczy się akcja.

Wzruszyłam się tyle razy, że nawet nie zliczę. Autorka ma niezwykły dar do przelewania trudnych emocji na papier, które tak trafnie odczytuje czytelnik. Wszystko tutaj się zgadzało, spójny i przystępny język, ciekawi bohaterowie z jeszcze ciekawszymi, mega trudnymi życiowymi wyborami i optymalny bieg akcji. Czytałam bardzo uważnie, a jednocześnie szybko.

Bardzo ciekawie poprowadzona fabuła, przyjemna, z oczekiwanym happy endem, ale absolutnie nie cukierkowa, czy przesłodzona. Nie mogę doczekać się kontynuacji losów bohaterów. Brawo pani Kasiu.Serdecznie polecam Waszej uwadze.

Informacje dodatkowe o Osobni:

Kup książkę Osobni

Głupiec
Katarzyna Franus0
Okładka ksiązki - Głupiec

Dowiadujesz się, że został Ci rok życia... W czerwcu 2022 roku Katarzyna Franus zadebiutowała powieścią Osobni, a po roku wraca z nową propozycją literacką...