Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz

Książek na temat tego sadysty i psychopaty zostało wydane już sporo.
Chciałam Wam przedstawić najnowszą, która nie tylko wstrząśnie, ale i będzie długo w pamięci.
Nieprzeciętnie wykształcony człowiek: doktor filozofii i nauk medycznych - a zarazem lekarz obozowy w KL Auschwitz-Birkenau i urodzony sadysta. Skrzypek i domorosły poeta - a przy tym mizantrop i skończony cynik. "Anioł śmierci", "piękny szatan", "diabeł z Auschwitz" - tak opisywali swojego oprawcę ci, którzy ocaleli z największego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.
Kim tak naprawdę był?
Wielu do dzisiaj zastanawia się co kierowało kimś kto uśmiechając się widział już potencjalne ofiary.
Uwielbiał dzieci, a szczególnie bliźnięta.
Nie jako troskliwy opiekun, ale jako tyran i morderca, który po skończonych badaniach gromadził i namiętnie zbierał swoje łupy np oczy.
Baa nawet tworzył sam bliźnięta sjamskie, zszywając bezbronne dzieci.
Kim jest ktoś kto matce nowonarodzonego dziecka każe zabandażować piersi, aby nie mogła karmić. Dziecko leży obok niej a on testuje ile przetrwała bez jedzenia.
W książce znajdziecie sporo na temat jego działalności, jego fałszywie uśmiechającej się "gębie".
Niewątpliwie Mengele był pseudonaukowcem opętanym szaleństwem.
Autor posłużył się narracją pierwszoosobową co poniekąd pozwala nam wejść w głowę tego potwora.

Informacje dodatkowe o Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz

Kup książkę Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz

Sekret świąt
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Sekret świąt

Młody Eryk Deryło i Zagadkowi Agenci ratują święta! DRUGI TOM SERII KSIĄŻEK DLA DZIECI MAKSA CZORNYJA, AUTORA BESTSELLEROWYCH KRYMINAŁÓW. Zbliżają się...

Terror
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Terror

Sto osiemdziesiąt minut. Tyle pozostało do końca świata, jaki znamy. Groźba zamachowca wydaje się realna, a żądanie uwolnienia trzech terrorystów jasne...