Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Iker Casillas. Skromność mistrza

Ortego Enrique

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2012-06-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-632-4823-9
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: kjakksiazka

Iker Casillas to bramkarz narodowości hiszpańskiej, bohater niejednego meczu i "dobry duch" swej drużyny. Mistrz świata 2010 oraz dwukrotny Mistrz Europy 2008 i 2012. Jak pamiętamy, właśnie w 2012 roku byliśmy świadkami zdobycia tego tytułu dla Hiszpanii na boiskach Polski i Ukrainy. Skromność mistrza przede wszystkim przedstawia czytelnikom cenne fakty z życia Casillasa. Dowiadujemy się, że już gdy nasz bohater miał 9 lat, Real Madryt stanął przed nim otworem. Można pokusić się o stwierdzenie: wszedł na chwilę, został na zawsze.

 

Przybliżone zostają w książce poszczególne etapy piłkarskiej ewolucji sportowca. Debiuty w bardzo młodym wieku, liczne trofea, zdrowa walka o status pierwszego bramkarza Realu Madryt, jak również reprezentacji Hiszpanii, doprowadził piłkarza do wielkiej sławy. Większa część książki poświęcona jest zwierzeniom współpracowników Casillasa, kolegów z reprezentacji, z drużyny oraz ze sztabów szkoleniowych, którzy bardzo ciepło wypowiadają się na temat bohatera publikacji.

 

Biografia nie mogłaby być jednak w pełni udana, gdyby do głosu nie został dopuszczony sam Iker. Dlatego są fragmenty, kiedy sam o sobie opowiada, bez owijania w bawełnę. To właśnie dzięki temu pozycja wydawnictwa Sine Qua Non zyskuje jeszcze na wartości.

 

Książka zawiera liczne fotografie, tabele oraz informacje o wynikach, które dla fana Casillasa na pewno okażą się cenne. Jego biografia jest naprawdę warta zainteresowania - to świetna lektura nie tylko dla fanów piłki nożnej czy Realu Madryt. Każdy, kto ceni życiową prawdę oraz ambicję i skromność, powinien dzięki niej przekonać się, jak trudno zostać człowiekiem sukcesu, który dźwiga na barkach przekleństwo sławy. 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
biedas Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów