Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie

Aleksandra Former

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2011-10-10
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-246-3222-0
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Dieta-cud nie istnieje!

Dieta-cud po raz kolejny zawiodła? Zamiast piętnastu kilogramów w tydzień udało Ci się zrzucić zalewie dwa? Zmagasz się z efektem jo-jo, a Twoja waga wciąż jest daleka od tej wymarzonej? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, czas sięgnąć po tajną broń, czyli poradnik dotyczący odchudzania.

Nie jest to jednak pozycja dotycząca nowej diety gwiazd (dającej ponoć 100% gwarancji utraty wagi) ani zestaw stu potraw bez smaku, które rzekomo przyspieszają spalanie tłuszczu. Aleksandra Former rozprawia się z takimi obietnicami bez pokrycia, pokazując, że odchudzanie powinno zacząć się od zmiany naszej świadomości. Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie to usystematyzowane informacje na temat diety, powodów i metod odchudzania, a także przyczyn otyłości, pozwalające zaoszczędzić sporych wydatków na zakup rewelacyjnych mikstur i preparatów, dzięki którym możemy ponoć szybko i  bez większych wyrzeczeń stracić na wadze.

Jeśli masz za sobą kilka lat walki z otyłością (a zakładam, że tak jest, skoro chcesz sięgnąć po tę książkę), będziesz musiał zdać sobie sprawę z tego, że istnieje tylko jeden sprawdzony i efektywny sposób na pozbycie się nadwagi: zmienić swoją dietę na taką, by składała się ona ze zdrowych, lekkich posiłków; jeść mniej i więcej się ruszać. Ponadto, aby uzyskane rezultaty były trwałe, a kilogramów nie przybywało w ekspresowym tempie, reguły te trzeba wprowadzić na stałe do swojego życia. Skoro jednak to takie proste i oczywiste, to czemu coraz więcej ludzi boryka się z nadwagą, która zaczyna przybierać wymiary epidemii? Autorka szuka przyczyn takiej sytuacji nie w braku wiedzy na temat odchudzania, ale w braku motywacji do tego, aby wytrwać w postanowieniu o zmianie nawyków żywieniowych. Dlatego też żadne diety-cud nie pomogą w zdobyciu i utrzymaniu odpowiedniej wagi, potrzebne jest natomiast wyczucie potrzeb – zarówno tych, które płyną z naszego ciała, jak i tych wynikających z psychiki.

Zamiast stu sposobów na odchudzanie, Former proponuje  techniki, które pozwolą utrzymać wysoki poziom motywacji do zdrowego, racjonalnego odchudzania i pokazują, jak komunikować się ze swoim ciałem. Nauczymy się też panować nad naszymi nawykami i przekonaniami, ograniczającymi działania zmierzające do osiągnięcia wymarzonej wagi oraz poznamy cztery podejścia do nadwagi, odchudzania i dowiemy się nie tylko co jeść, ale także - jak jeść. Ponadto w książce znajdziemy mnóstwo wskazówek i strategii przydatnych w każdej sytuacji i poznamy podstawowe pojęcia związane z  dietą, takie jak PPM, CPM oraz najskuteczniejsze techniki pozwalające wzmocnić motywację.


Inteligentne odchudzanie... Aleksandry Former to droga nie tylko do lepszej sylwetki, ale i lepszego życia. Autorka proponuje bowiem zacząć wszelkie zmiany od dokładnej obserwacji siebie, swoich zachowań, lęków i metod ich zwalczania. Kiedy dowiemy się, substytutem jakiej potrzeby jest dla nas jedzenie, oraz nauczymy się zaspokajać ją w odpowiedni sposób, uwolnimy się z zaklętego kręgu odchudzania. Czas zatem na pierwszy krok, czyli… na lekturę książki!

 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów