Irlandia

Zachłysnęłam się Irlandią w momencie , w którym obejrzałam film "Oświadczyny po irlandzku" . Rozmarzyłam się na widok tym pięknych , zielonych pól , by za chwile zaintrygować się niezwykle urozmaiconymi klifami, wzgórzami itp. Przyznaje, że uroda Irlandczyków też na mój stan miała pewien wpływ. Postanowiłam poznać ten cudowny kraj, a że miałam sposobność jechać do Irlandii, to nie wahałam się ani chwili. Bardzo żałuję, że nie miałam ze sobą tego przewodnika, który chcę wam dzisiaj polecić.
Przewodnik napisał Christopher Somerville. W Wielkiej Brytanii Christopher Somerville należy do elity autorów pisujących o podróżach. Ma w dorobku co najmniej 25 książek, w tym Przewodnik National Geographic- Wielka Brytania. Regularnie pisze artykuły do poświęconych turystyce działów tak poważnych gazet, jak "The times", "Sunday Times" i "Daily Telegraph". Prowadzi też audycje radiowe i programy telewizyjne. Namiętnością do Irlandii zapałał podczas swojego pierwszego pobytu na wyspie, kiedy odbył 1280-kilometrową wędrówkę przez jej zachodnie rubieże.
Od tamtej pory poświęcił Irlandii cztery książki i niezliczone komentarze oraz porady turystyczne.
Historia Irlandii jest bardzo burzliwa , skomplikowana . Jej złoty okres , który jest bezpośrednio związany z rozwojem duchowym i osiągnięciami artystycznymi, wzmacnianymi bogatą mitologią, tradycjami oraz rozwojem chrześcijaństwa osiągnął szczyt ponad 1000 lat temu.

Irlandczycy przez stulecia byli pozbawieni tożsamości kulturowej przez osiedlających się na wyspie Brytyjczyków, co skutkowało długimi i zaciekłymi walkami o wyzwolenie spod ucisku i walki o niepodległość.
Irlandia i Wielka Brytania - niespokojni sąsiedzi, niestali sprzymierzeńcy są połączenie ze sobą na zawsze.
Flaga Irlandii składa się z trzech pionowych pasków. Zielony kolor symbolizuje katolików , pomarańczowy protestantów, a biały to dążenie do pokoju między obiema religiami.
Gdybym się teraz was zapytała z czym wam się kojarzy Irlandia, to co byście powiedzieli? Zapewne zaczęlibyście od kibiców piłki nożnej, którzy tak radośnie i wspaniale odwiedzili nasz kraj na Euro 2012, powiecie - Polacy wyjeżdżający do Irlandii, święto św. Patryka, zielony kolor, Celtowie, piękne zielone pola, zachwycające w piersiach stare pałace, rugby, tradycyjny irlandzki taniec oraz wspaniali artyści , aktorzy , ale także związki terrorystyczne.

I każde z tych określeń jest adekwatne to tego kraju, gdyż jest to miejsce tak różnorodne, symboliczne pod każdym względem, niosące w sobie wielkie nadzieje, historię , której nie da się opisać w tak krótkim poście.
Przypuszczam ,że sam autor tego przewodnika musiał do maksimum skracać swój tekst, bo nie da się w 400 stronach tekstu , pełnego informacji turystycznych, praktycznych zawrzeć wszystkiego, co ten kraj ma do zaoferowania nam turystom i wszystkim tym, którzy chcieliby poznać tę wyspę, tych radosnych, niezwyczajnie nastawionych do życia i innych ludzi mieszkańców.
Chciałabym Wam zwrócić szczególną uwagę na rozdział, który jest poświęcony sztuce i kulturze Irlandii. Tylu ilu Irlandia ma sławnych na cały świat pisarzy, dramaturgów, poetów, zespołów muzycznych, skrzypków, diw operowych, pieśniarzy, gwiazd telewizyjnych, aktorów, reżyserów, tancerzy, malarzy , to nie ma żaden inny kraj. Mogę powiedzieć, że jest to najbardziej kulturalne miejsce na świecie
Warto tu na potwierdzenia wymienić chociażby pisarza Oscara Wilde, aktora Collina Farrella czy zespół U2.
Irlandia to kraj wielkich możliwości, pełen potencjału (nawet Donald Tusk, by chciał, by Polska była drugą Irlandią), ale także jest to kraj wyśmienitego piwa i klimatycznych, wiecznie otwartych pubów, gdzie rozmowy wrzą i słychać co rusz "soczyste " dowcipy.

Dlatego , jeśli chcesz dowiedzieć się prawie wszystkiego o wyspie św. Patryka sięgnij koniecznie po tę pozycję.

Informacje dodatkowe o Irlandia:

Kup książkę Irlandia

Irlandia
Christopher Somerville0
Okładka ksiązki - Irlandia

Każdemu, kto odwiedzi Irlandię, pozostają niezatarte ciepłe wspomnienia. Leszczynowe zagajniki kryją pozostałości domostw zbudowanych 7 tys. lat temu...