Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Jak poskromić Piotrusia Pana

Betty McLellan

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2014-02-05
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788375548600
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: figlarna24
Syndrom tzw. Piotrusia Pana jest zjawiskiem dosyć powszechnym. Na każdym kroku można  spotkać mężczyznę, który jest tylko i wyłącznie facetem z nazwy oraz budowy fizycznej.
A tak naprawdę jest niedojrzałym, kapryśnym chłopcem, który panicznie boi się stabilizacji i poniesienia odpowiedzialności za swoje czyny, jak również "uwikłania" się w stały, lojalny związek.
Poczucie osaczenia, kontroli oraz chęć wiecznej "kawalerskiej" zabawy sprawia, że Piotruś Pan na samą myśl, o żonie, dziecku, a tym samym rutynie, problemach związanych z prozą życia przyprawiają go o drżenie rąk i przyspieszony rytm bicia serca.
Lecz tak naprawdę Piotruś Pan jest bezbronny w obliczu miłości i sprytnych zabiegów zakochanej w nim kobiety. Partnerka żyje w naiwnym przekonaniu, że takiego męskiego osobnika można zmienić, wykrzesać z niego to, co na pewno z nim drzemie, a i on, i otoczenie  nie dostrzegają.
A co jeśli już po zalegalizowaniu związku nagle kobiecie opadają klapki z oczu? I zdaje sobie sprawę, że Piotruś Pan rośnie w siłę, rozleniwia się coraz bardziej, a ona musi zacząć tolerować jego niedojrzałe zachowanie.  Czy zachowanie "wiecznego chłopca" należy tolerować, pominąć milczeniem, a może walczyć o radykalną zmianę tego stanu rzeczy?
Na te pytania, ale i wiele innych odpowiedzi udziela Betty McLellan. Autorka zawzięła się w sobie i napisała poradnik, dla zdezorientowanych żon, partnerek "wiecznych chłopców". 
Jak sama podkreśla, jej celem nie było wytykanie wad Piotrusiów Panów, a jedynie rozczłonowanie na czynniki pierwsze ich zachowania , które mogliby się zmienić, dojrzeć, ale widocznie nie czują takiej potrzeby. 
Panie muszą obrać ścieżkę, która będzie dla nich kształcącą, samorealizacją siebie i jest ważniejsze niż wieczne rozczarowania, próby, kłótnie i niepotrzebne nikomu nieporozumienia.
"Wieczny chłopiec" pod bacznym okiem partnerki może dojrzeć, ale jeśli tego nie uczyni, to pisarka podpowiada, jak uniezależnić się uczuciowo od mężczyzny, który ją unieszczęśliwia.
Zaletą poradnika są liczne przykłady zachowań Piotrusiów Panów, z całą gamom przykładów, jak rozwiązać spokojnie, ale z zachowaniem stanowczości najczęściej spotykane w życiu codziennym sytuacje.
Cały poradnik jest napisany z lekkim poczuciem humoru. Szkoda tylko, że autorka często "podkreśla" fakt, by ostatecznie postawić wszystko na jedną kartę. I definitywnym rozwiązaniem, ma być odejście od partnera. 
Jest to typowa książka o relacjach partnerskich, ludzkich przypadłościach, lekko feministyczna, ale i zabawna. Jest to pozycja, która szerzy tezy, które zapewne spotkać można w innych lekturach tego typu, ale i zaciekawi, jak również wzbudzi kontrowersje. Zatem decyzja należy do was, drodzy czytelnicy.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów