Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego

Tatjana Alish

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-05-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-565-4
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Postawienie pytania bezwzględnie domaga się odpowiedzi. Jest to szczególnie ważne w przypadku pytań stawianych przez najmłodszych, bowiem w dużym stopniu od ludzi dorosłych zależy rozwój dziecięcej wyobraźni oraz sposób postrzegania przez nie świata zewnętrznego. Z pomocą rodzicom i nauczycielom przychodzi Wydawnictwo Jedność, publikując kolejną doskonałą książkę dla młodych czytelników. Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego to ciekawa i łatwa w odbiorze oraz okraszona kolorowymi ilustracjami pozycja, po którą młody czytelnik sięgnie bardzo chętnie.


Całość została podzielona na sześć zasadniczych części, z których każdą oznaczono innym kolorem oraz przyporządkowano poszczególnym zagadnieniom: ciało, jedzenie i picie, niebo i ziemia, zwierzęta i rośliny, pojazdy i komunikacja, a także technika na co dzień. W publikacji zastosowano metodę krótkich, ale za to konkretnych objaśnień. Zaprezentowane zagadnienia rozpoczynają się od pytań: jak?, w jaki sposób?, dlaczego?, do czego?, z czego?, czy?, kto?, co?, skąd? Postawione pytania dotyczą nie tylko zagadnień, z jakimi zetknąć się można w codziennym życiu, ale również takich, które są tajemnicze i zaskakujące (przyznać trzeba, że i odpowiedzi bywają nieoczekiwane).


Sięgnąć po lekturę warto, któż bowiem nie chce wiedzieć, jak mówi nie poruszający wargami brzuchomówca? Dlaczego skóra czasem przybiera niebieski odcień? Kto sprząta śmieci w kosmosie? Skąd ptaki wiedzą, że powinny już odlecieć do ciepłych krajów? Z czego składa się guma do żucia? W jaki sposób jajko dostaje się do skorupki a perła do muszli? Co robią rośliny, aby przetrwać na pustyni? Jak działa waga? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w lekturze. Oprócz konkretnych wyjaśnień, nie zabrakło także zamieszczonych w ramkach ciekawostek opatrzonych pytajnikiem (Czy wiedziałeś, że…?), wskazówek i uwag opatrzonych wykrzyknikiem, a także dokładnie opisanych kolorowych ilustracji, obrazujących omawiany problem. Dodatek stanowią opisy eksperymentów, które - przyporządkowane do poszczególnych działów - są uzupełnieniem zasadniczych treści, wskazówki dla majsterkowiczów, test sprawdzający wiedzę (wraz z odpowiedziami) oraz ułożony w porządku alfabetycznym słowniczek objaśniający specjalistyczne pojęcia.


Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego to pozycja obowiązkowa dla tych, którym zależy na znalezieniu odpowiedzi na postawione pytania. Jasny i prosty język przekazu nie pozwoli odłożyć lektury na półkę. Atutem jest również twarda okładka z piękną szatą graficzną, pozwalająca na korzystanie z niej bez ograniczeń. Młodzi odkrywcy z pewnością podczas lektury nie będą zawiedzeni.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-10-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego Równowaga kwasowo-zasadowa
Eva-Maria Kraske
Okładka - Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego Bajki na cały rok
praca zbiorowa
Okładka - Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego Kreatywne zabawy świąteczne. Szopka na Boże Narodzenie
Piotr Żak, Ola Makowska, Joanna Góźdź
Okładka - Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego 365 stron życia 2017
Hubert Wołącewicz
Okładka - Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego Naklejki Iskierki. Kotki
Dorota Skwark
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów